Optymalne rozwiązania komunikacyjne na Starym Rynku

Redaktor | 19 lut 19:34 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy odniósł się do wniosków mieszkańców zgłaszanych w sprawie organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. Problemem była chociażby zbyt mała liczba miejsc parkingowych i niewystarczające udogodnienia dla dostawców.

Po raz piąty odbędzie się CITY TRAIL w Bydgoszczy

Redaktor | 19 lut 08:27 W niedzielę, 23 lutego myślęcińskie ścieżki znów zapełnią się biegaczami. Po raz piąty odbędzie się przełajowy bieg z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w sezonie 2019/2020.

Znowu popada [POGODA]

Redaktor | 19 lut 06:18 Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu „Victoria”. Jego drugie centrum znajduje się nad morzem Norweskim, pierwsze odeszło już nad ocean Arktyczny. Z zachodu na wschód przemieści się przez Polskę zokludowany front atmosferyczny. Za nim napłynie nieco chłodniejsze, wilgotne powietrze. Tymczasem nad Atlantykiem, słusznie zwanym kuchnią pogody, utworzył się juz kolejny niż...

Wystawa prac Piotra Matuszka. KPCK zaprasza

Redaktor | 18 lut 13:01 20 lutego w czwartek o godz. 18:00 w Salonie Hoffman Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kultury, ul. Plac Kościeleckich 6, zostanie otwarta wystawa prac Piotra Matuszka. Wstęp wolny.

Chłodniej, ale tylko trochę [POGODA]

Redaktor | 18 lut 06:43 Będziemy znajdować się w obszarze pomiędzy rozległym niżem znad morza Barentsa a klinem wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Redaktor | 17 lut 06:28 Dwanaście i pół stopnia pokazały termometry wczoraj w Bydgoszczy. Ciepłe lutowe przedwiośnie spowodowało, że na dobre zaczyna się wegetacja roślin. Rosną przebiśniegi i krokusy, a na drzewach pojawiły się pąki. Gdyby teraz przyszły mrozy, straty w rolnictwie byłyby spore.

Otwarcie wystawy fotograficznej i spotkanie z poetą w Galerii Autorskiej

Redaktor | 16 lut 11:58 Wystawa fotograficzna, której otwarcie niebawem nastąpi w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy, będzie jednocześnie spotkaniem poetyckim. O tym wydarzeniu, jak i o artystach, którzy zaprezentują swoje wizualizacje fotograficzne jak i poetyckie, a także opinie na temat ich twórczości prezentujemy poniżej.