Nowe osiedla na nadwiślańskich terenach

Redakcja | 20 mar 2017 W Fordonie kolejni inwestorzy rozpoczynają realizację swoich projektów. Po wybudowaniu nowej linii tramwajowej, tereny między ulicami Wyzwolenia i Bora-Komorowskiego stopniowo wypełniane są zabudową.

Młodzi wychodzą na ulice, by ewangelizować rówieśników

Magdalena Gill | 19 mar 2017 Młodzi z bydgoskich duszpasterstw są już po próbach w plenerze przed drogą krzyżową, która przejdzie ulicami Bydgoszczy 25 marca. – To nie będzie tradycyjne nabożeństwo. Chrystus po drodze napotka sytuacje z życia młodych – zapowiadają. 

Kryzys bydgoski 1981 roku

Redaktor | 19 mar 2017 Lokalny incydent, jaki miał miejsce w Bydgoszczy 19 marca 1981 r., przekształcił się w ogólnopolski kryzys społeczno-polityczny, o którym dyskutowano nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Co warto mieć w szafie? Radzi bydgoska blogerka

Redaktor | 18 mar 2017 W szafie każdej kobiety powinny znaleźć się ubrania z serii „basic”. Niezastąpione są klasyczne koszulki w stonowanych kolorach, uniwersalne marynarki i ponadczasowe jeansy – radzi Beata Bujanowska, autorka bloga „My way of”.

Nowa instytucja kultury w Bydgoszczy otwarta

Magdalena Liczkowska | 18 mar 2017 Zabytkowy budynek dawnej rzeźni przy galerii Focus Mall ma nowych najemców. Właśnie otwarto w nim Bydgoskie Centrum Sztuki oraz Sopocki Dom Aukcyjny.

Magda buduje szkołę w Kenii

Bogusław Wysocki | 18 mar 2017 Szkołę podstawową z internatem buduje w Kenii fundacja „Mogę się uczyć”, założona przez bydgoszczankę Magdę Szrejder. W szkole kształci się już ponad 200 afrykańskich dzieci.

Prezydent Bruski: Zawsze kierujemy się interesem miasta

Andrzej Pawełczak | 17 mar 2017 Jak zapewnił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, wszystkie decyzje dotyczące wywłaszczenia przedsiębiorców z ulicy Fordońskiej zostały podjęte zgodnie z przepisami i planem zagospodarowania przestrzennego.