Aktualności 6 gru 09:15 | Redaktor

Potrzeba wielkiej wyobraźni miłosierdzia, aby przyjść z pomocą człowiekowi zaniedbanemu duchowo i materialnie – te słowa Jana Pawła II to dewiza Fundacji Skarbowości, która zapoczątkowała nietypową akcję pomocy osobom ubogim. Razem z firmą „Volcano” chce rozdać potrzebującym 900 kurtko-śpiworów. Do sfinansowania jednego potrzeba 200 złotych.

Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II oraz firma odzieżowa „Volcano” z Osielska pod Bydgoszczą zainicjowały akcję „Ciepłe serca”, która ma pomóc osobom bezdomnym i ubogim. Z myślą o nich projektanci „Volcano” stworzyli kurtko-śpiwory, które trafią do osób nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski.

Co roku w Polsce ponad 100 osób umiera z wychłodzenia. Na ulicach lub w nieogrzewanych pustostanach żyje obecnie około 30 000 bezdomnych, ale liczba osób zagrożonych hipotermią jest znacznie większa. Jak tłumaczą organizatorzy akcji, dofinanoswanie kurtko-śpiworów to możliwość „niesienia pomocy tym, którzy stracili już nadzieję na lepsze życie”.

Kurtko-śpiwór to połączenie kurtki z doczepianą do niej dolną częścią śpiwora. W kapturze oraz na plecach zamontowany jest ciepły polar, a rękawiczki zastąpiono długimi ściągaczami. W zestawie znajduje się też torba na dolną, zdejmowaną część.

Kurtko-śpiwory są wykonane z wodoszczelnej, wiatroszczelnej tkaniny odpornej m.in. na działanie pleśni, mają też odblaskowe elementy dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy, a zebrane podczas niej środki pozwolą sfinansować produkcję kurtko-śpiworów. Docelowo w tym roku organizatorzy planują przekazać potrzebującym 900 sztuk. Koszt wyprodukowania jednego kurtko-śpiworu to 200 złotych. Żeby zrealizować założony cel, potrzeba 180 000 zł, a jak dotąd zebrano jedynie ok. 34 tysięcy złotych. 

Pierwsze kurtko-śpiwory trafiły już do bydgoskich sióstr albertynek, prowadzących przy ul. Koronowskiej 14 m.in. ogrzewalnię.

Aby włączyć się w pomoc, wystarczy wejść na stronę ciepleserce.fundacjaskarbowosci.pl/ i wybrać kwotę, którą chcemy przekazać wsparcie realizacji projektu. Licznik na stronie pokaże nam, jaką część projektu uda się zrealizować dzięki naszej pomocy.

Sfinansowane kurtko-śpiwory zostaną przekazane potrzebującym przez pracowników organizacji i instytucji pomocowych.

Ilustracje: ciepleserce.fundacjaskarbowosci.pl/

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor