Aktualności 18 sty 17:53 | Redaktor
Rodzinne zdjęcia opowiadają historię miasta. Wystawa na stulecie

fot. Maczu

Z nadesłanych przez bydgoszczan zdjęć-pamiątek rodzinnych powstała wystawa na stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. W sobotę (18 stycznia) została otwarta na moście Staromiejskim.

Bydgoszczanie przekazali Urzędowi Miasta Bydgoszczy swoje zdjęcia, „na których wiele lat temu obiektyw aparatu uchwycił rodzinne momenty z Bydgoszczą w tle. Dzięki tej wystawie zobaczymy, jak wyglądało nasze miasto 25, 50 a nawet 100 lat temu” - czytamy w zapowiedzi ratusza.  Na kilkudziesięciu zdjęciach „zobaczymy, jak bydgoszczanie spędzali wolny czas, gdzie pracowali oraz jak zmieniło się nasze miasto na przestrzeni lat”.

Wystawę można oglądać do końca lutego.

fot. Maczu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor