Nie możesz odpalić auta? Wezwij straż miejską

Redaktor | 17 sty 2018 Zima zagościła u nas na dobre. Strażnicy miejscy przypominają, że kolejny już rok pomagają mieszkańcom Bydgoszczy przy problemach z uruchomieniem aut spowodowanych niskimi temperaturami.

Wow! Projekt robi wrażenie [BUDYNKI PRZY RYCERSKIEJ]

Redaktor | 16 sty 2018 Rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny ogłoszony przez Bydgoskie TBS, na koncepcję zabudowy terenów u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej w Bydgoszczy. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach - podaje oficjalny serwis Bydgoszczy

Na oddziale położniczym w „Bizielu” nie zabraknie lekarzy

Redaktor | 16 sty 2018 Pierwsze tygodnie roku nie były łatwe dla Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii szpitala im. dr. Biziela. 12 lekarzy, którym wraz z końcem roku wygasły kontrakty, nie przedłużyło umów. Potrzeba było drugiego naboru, aby znaleźć specjalistów na wolne stanowiska.

Nowe ulgi w komunikacji [PROJEKT]

Redaktor | 16 sty 2018 Bezpłatne bilety dla uczniów pobierających stypendia socjalne, bilet uczniowski i bilet bydgoskiego malucha - to pomysły prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego na nowe ulgi w opłatach za komunikację publiczną.

Sprawa zamachu na Bruskiego. Oficjalna odpowiedź policji

Redaktor | 15 sty 2018 Jest oficjalne stanowisko policji w sprawie wywiadu prezydenta Bruskiego, w którym mówi: „Miesiąc temu ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu. To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi zaszkodzić jak najbardziej”. Rzecznik komendanta głównego policji odpowiada: Nie posiadam informacji, o które Pan pyta. I odsyła do prokuratury.

Zaplanuj ferie w Myślęcinku

Redaktor | 15 sty 2018 Co prawda zimowe ferie w naszym województwie rozpoczynają się dopiero w lutym, ale już teraz warto je zaplanować. Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku przygotował specjalną ofertę.

Można będzie wykonać własne, kolorowe mydło…

Redaktor | 13 sty 2018 Muzeum Mydła i Historii Brudu włącza się do jutrzejszego (14.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Miejskim Centrum Kultury (foyer, od godz. 14.00) każdy, kto zasili orkiestrę datkiem, będzie miał możliwość wykonania swojego własnego, kolorowego i pachnącego, glicerynowego mydła.

Rozpoczął się remont budynku muzeum przy Gdańskiej

Redaktor | 13 sty 2018 Rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie konserwatorskim budynku Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4. W pierwszej kolejności renowacji poddane zostaną wnętrza zabytkowego obiektu liczącego 400 lat.

Razem dbajmy o czyste powietrze

Redaktor | 12 sty 2018 RAZEM DBAJMY O CZYSTE POWIETRZE - tym hasłem miasto Bydgoszcz zaprasza mieszkańców na warsztaty dotyczące niskiej emisji. Pierwsze spotkanie 18 stycznia na Okolu, ostatnie 8 lutego na Flisach.

Rower miejski po nowemu, ale z tym samym operatorem

Andrzej Pawełczak | 11 sty 2018 W środę, 10 stycznia, podpisana została 3-letnia (2018-2020) umowa na rozbudowę i obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Operatorem jednak nadal będzie firma BikeU, a nie konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic, które wygrało przetarg.