Samochody nie wjadą na Stary Rynek [GRAFIKI]

Redaktor | 2 lip 16:18 Jeszcze w wakacje zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Samochody nie wjadą już na Stary Rynek, a dostawa towarów do punktów handlowych i gastronomicznych będzie mogła odbywać się w wyznaczonych strefach od godz. 6.00 do 10.00.

Będzie więcej drzew. Jest przetarg na nasadzenia

Redaktor | 1 lip 21:56 Ogłosiliśmy przetarg na zasadzenie w naszym mieście nowych drzew i krzewów – ogłosił ratusz. W sumie pojawi się 168 nowych drzew i ponad tysiąc krzewów. Tereny zieleni miejskiej wzbogacą się o nowe rośliny już jesienią tego roku

Startuje budowa przystanku wiedeńskiego na Focha

Redaktor | 25 cze 16:44 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w najbliższy piątek (28 czerwca) przekaże wykonawcy plac pod budowę tzw. peronu wiedeńskiego. Firma wyłoniona w przetargu, rozpocznie realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa z rozbudową ulicy Focha wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gdańską, Mostową i Jagiellońską w Bydgoszczy oraz budową infrastruktury dla ruchu rowerowego" – ETAP...

Górny taras Bydgoszczy wypiękniał

Redaktor | 22 cze 12:20 Zakończyliśmy prace przy rewitalizacji terenów zielonych na Wzgórzu Dąbrowskiego i Wzgórzu Wolności – informuje ratusz. Oba parki, z których można podziwiać panoramę miasta, zyskały wiele nowych krzewów i drzew. Łatwiej w nich znaleźć miejsce do wypoczynku. Dzięki nowym latarniom poprawiło się też bezpieczeństwo.

Festyn Rodzinny Śluzy świętował osiemnastkę

Redaktor | 21 cze 21:47 Już po raz 18. na plantach na Kanałem Bydgoskim, w rejonie historycznej Śluzy nr 4, odbył się Festyn Rodzinny Śluzy. W uroczystość Bożego Ciała (20 czerwca) po południu można był skorzystać z wielu atrakcji.