Nowy przetarg na orlika przy Piwnika

Redaktor | 15 lut 20:45 Fiaskiem zakończyło się pierwsze podejście do budowy lekkoatletycznego orlika przy ulicy Piwnika Ponurego. Wykonawca porzucił budowę. Miasto zerwało więc umowę i ogłosiło nowy przetarg.

Rekordowo niskie bezrobocie w Bydgoszczy

Redaktor | 14 lut 20:45 W styczniu 2019 roku szacunkowy wskaźnik bezrobocia w Bydgoszczy wyniósł 3,8 proc. i pierwszy raz od czterech miesięcy wzrósł o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z grudniem 2018 roku. Jednak w stosunku do stycznia ubiegłego roku zmalał o 0,3 pp.

Tor regatowy w Brdyujściu z nowa trybuną na trzysta miejsc

Redaktor | 14 lut 09:28 Zakończyła się budowa nowych trybun i hangaru na łodzie w Brdyujściu. Dzięki tej inwestycji w komfortowych warunkach będzie można obserwować zmagania kajakarzy i wioślarzy. Inwestycja kosztowała blisko cztery miliony złotych.

Konsultacje w sprawie śmieci potrwają dłużej

Redaktor | 10 lut 08:56 Do 18 lutego 2019r. potrwają konsultacje społeczne dotyczące zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta – informuje ratusz. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej www.bydgoszcz.pl/odpady.

Fordon: Historia Królewskiego Miasta [FILM]

Redaktor | 9 lut 09:28 Film przygotowany przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu i miasto Bydgoszcz podbija Internet. Ma już blisko sześć tysięcy wyświetleń. A wy już go widzieliście?

Tajemnica Doliny Śmierci - historia niebanalna

Redaktor | 7 lut 21:12 Publikacja „Tajemnica Doliny Śmierci” Krzysztofa Drozdowskiego wygrała w głosowaniu internautów w kategorii „Historia niebanalna” plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowanego przez redakcje portali Histmag.org i Granice.pl. Tymczasem autor pisze list otwarty w sprawie śledztwa IPN w sprawie opisanych mordów.

Wybory na Błoniu

Redaktor | 4 lut 09:05 W dniach 4 lutego i 11 lutego 2019 roku odbędą się zebrania sprawozdawczo – wyborcze, podczas których mieszkańcy dokonają wyboru 15 członków Rady Osiedla Błonie na kadencję 2019-2023.