Bydgoszcz 4 kwi 10:42 | Redaktor
Mostem z Czarnej Drogi na Zygmunta Augusta nie przejdziemy

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Dojście do mostu kolejowego nad Brdą zostało zamknięte z powodu złego stanu techniczego skarpy.

Drogowcy przypominają, że właścicielem mostu są PKP i to one zdecydowały o zamknięciu ścieżki dla pieszych. Powodem jest zły stan techniczny skarpy, o którym alarmował Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 - Wcześniej deklarowaliśmy chęć utrzymywania części służącej mieszkańcom jako skrót. Jednak pozostaliśmy bez odpowiedzi – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Drogowcy dodają także, że choć byli informowani o zamiarach PKP, nie otrzymali informacji o planowanym terminie zamknięcia przeprawy. 

EDIT: 5.04.2019: Koleje jednak przedstawiają sprawę inaczej. W odpowiedzi na nasze pytanie o plany w sprawie kładki informują, że wyraźnej deklaracji ze strony drogowców nie było. „PKP S.A. zaproponowała ZDMiKP w Bydgoszczy wydzierżawienie tej nieruchomości na okres przejściowy. W przyszłości możliwe byłoby również przejęcie tej drogi przez miasto. ZDMiKP nie zadeklarował jednak do chwili obecnej podjęcia pilnych działań mających na celu utrzymania funkcjonowania tego ciągu komunikacyjnego” – napisała Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z Biura Prasowego PKP S.A.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor