Bydgoszcz 28 sie 18:41 | Redaktor

Podczas tegorocznej, piątej już edycji TehoFestu będzie można odwiedzić 15 obiektów szlaku Te- H2O. Na odwiedzających czekać będą warsztaty, prelekcje, wystawy, animacje i wiele innych.

W tym roku święto zainauguruje występ GlassDuo w Hali Pomp Miejskich Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Gdańskiej 242. Duet muzyków zaprezentuje utwory wykonywane na największej na świecie szklanej harfie wykonanej z kieliszków. Koncert odbędzie się w piątek (6 września) o godzinie 19.00. 

Z kolei finał TehoFestu w sobotę (7 września) o godz. 19.00 rozpocznie pokaz mappingowy Project[OR] Group w kinie Pomorzanin. Pokaz opowiadać będzie historię obiektów szlaku TeH2O i pokaże widzom, w jaki sposób historia wody łączy się z losami lokalnych bohaterów. Zaraz po nim widownia będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie cenionej kompozytorki i producentki muzycznej Natalii Zamilskiej. 

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła jest mistrzostwo w fachu, czego symbolem są bohaterowie tej edycji. – Udowadniamy, że po bydgosku, znaczy solidnie i dobrze. Nasi mistrzowie naprawdę znają się na swojej pracy, a do tego potrafią o niej w fascynujący i ciekawy sposób opowiedzieć – mówi Kinga Puchowska z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. 

Ten unikatowy projekt jest okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale też poznania swojego regionu od zupełnie innej strony. – Szlak Te-H2O jest pokazaniem, jak można taką niepopularną, poprzemysłową historię miasta, przekuć w coś czym można się szczycić – podkreśla Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. Zauważa też, że TehoFest daje okazję, aby pokazać przemysł jako całość ważnej historii i tożsamości miasta. 

Ponadto pojawią się wydarzenia towarzyszące, takie jak spotkanie z Michałem Kaliskim – kuratorem wystawy „Punkt podparcia. Rzecz o meblach bydgoskich”, czy afterparty organizowane przez bydgoski Mózg.

Organizatorem święta jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

zp

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor