Bydgoszcz 11 kwi 11:12 | Redaktor
Kolejne zmiany w ruchu na Wojska Polskiego

fot. bydgoszcz.pl

W nocy z piątku na sobotę (12/13 kwietnia) rozpocznie się kolejny etap prac przy modernizacji węzła Szarych Szeregów. Północna jezdnia ulicy Wojska Polskiego na wysokości pętli przy ul. Magnuszewskiej będzie zamknięta.

Na tym etapie prac ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową od Magnuszewskiej do centrum handlowego. Zmiany w ruchu na tym odcinku mają umożliwić przebudowę ciepłociągu oraz dokończenie prac przy jezdniach.  Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Magnuszewską zaplanowano dobudowę dróg rowerowych, przebudowę sygnalizacji i odnowienie nawierzchni. Częśc prac została już zrealizowana.

Nowa pętla tramwajowa w tym rejonie nie będzie, jak do tej pory, wykorzystywana tylko w przypadku awarii. Ma pozwolić na ukończenie kursów regularnym liniom, bez względu na to, skąd nadjeżdżają. Powstanie też jezdnia umożliwiająca autobusom zawracanie. Co ważne, nowe rozmieszczenie peronów i organizacja ruchu ułatwi  pasażerom przesiadanie się, bo drzwi autobusów otwierać się będą naprzeciwko wejść tramwajów. Plan zakłada też budowę nowych chodników, a wzdłuż ul. Wojska Polskiego i ul. Magnuszewskiej do Trasy Uniwersyteckiej  budowę ścieżki rowerowej, które łączyć się będą z wcześniej wybudowanymi ciągami.

Cała inwestycja wraz z węzłem Szarych Szeregów to koszt 65 mln złotych. Prace mają zakończyć się jesienią. Przebudowa tramwajowego węzła na Wyżynach ma się przyczynić do poprawy obsługi komunikacyjnej osiedli górnego tarasu Bydgoszczy (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska). Wszystkie inwestycje wraz z zakupem taboru wyniosą 365 mln złotych. 

Źródło: Bydgoszcz.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor