Komunikacja 30 kwi 16:20 | Redaktor
Od 1 maja wracają kursy do Ostromecka

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Sezonowo, od 1 maja do końca września, kursować będzie międzygminna linia autobusowa do Ostromecka. W czwartek (30 kwietnia) zawarto w tej sprawie porozumienie z gminą Dąbrowa Chełmińska.

Porozumienie podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i wójt gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki. 

Linia nr 40 będzie funkcjonować sezonowo (od maja do końca września) w dni wolne oraz święta. Kursować będzie z pętli Przylesie ulicami Korfantego, Twardzickiego, Wyzwolenia, Bydgoską przez Strzyżawę do Ostromecka.

- Z połączenia skorzystają zarówno mieszkańcy Bydgoszczy odwiedzający zespół pałacowo-parkowy, jak i mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska dojeżdżający do miasta. W przyszłości nie wyklucza się modyfikacji trasy i rozkładu jazdy - zapowiada rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński. 

Zgodnie z warunkami porozumieniem, mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z Biletów Uczniowskich oraz Biletów Malucha. Więcej o ulgach czytaj tutaj.

Dąbrowa Chełmińska to piąta gmina ościenna, która zawarła z Miastem Bydgoszcz porozumienie o wspólnej organizacji transportu publicznego. Pozostałe to Białe Błota, Osielsko, Dobrcz i Nowa Wieś Wielka.

źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor