Komunikacja 22 cze 10:36 | mk
Więcej światła na kilkunastu przejściach. Między innymi w Fordonie, na Miedzyniu

fot. ZDMiKP

Cztery dodatkowe „zebry” znalazły się w umowie podpisanej przez bydgoskich drogowców z firmą Elperia. Doświetlenie obejmie łącznie 15 przejść.

To trzeci etap doświetlenia zebr w Bydgoszczy. Według pierwotnego planu zmodernizowanych miało zostać 11 przejść. Listę, dzięki korzystnej cenie uzyskanej w trakcie postępowania przetargowego, udało się rozszerzyć o dodatkowe cztery lokalizacje – informują bydgoscy drogowcy na swojej stronie. Na realizację zadań Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą ELPERIA Sp. z o. o. Koszt robót to niecały milion złotych, prace potrwają około trzech miesięcy. Wykonawca będzie musiał zamontować dodatkowe słupki z podwójną asymetrią świecenia i podprowadzić przewody zasilające.

W dodatkowe oświetlenie wyposażone zostaną przejścia:
1. ul. L. Kaczyńskiego / Sandomierska
2. ul. W. Korfantego / J. Prejsa
3. ul. Magnuszewska / Modrakowa
4. ul. 3 Maja / P. Skargi
5. ul. Fordońska / Towarowa
6. ul. Nakielska / pętla tramwajowa
7. ul. Nakielska / Stawowa
8. ul. Glinki / ul. M. Kozala
9. Powstańców Wlkp. / Ogród botaniczny
10. Powstańców Wielkopolskich 42
11. Sułkowskiego / Dwernickiego
12. Sułkowskiego 60
13. J. Twardzickiego / W. Łochowskiego
14. ul. Łęczycka / Autex
15. ul. Pelplińska / Taterników

Drogowcy przypominają, że nowoczesne oświetlenie znacząco wpływa na bezpieczeństwo - „pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować”.

Miasto w dodatkowe oświetlenie zaczęło inwestować w 2018 roku z inicjatywy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Opracowano listę 75 przejść dla pieszych, które powinny zostać zmodernizowane. Dotąd zrealizowano ok. 40 zadań.

Na podstawie: ZDMiKP, oprac. mk

mk Autor