Koszykówka 15 kwi 2018 | Redaktor
Ślęza drugi raz lepsza od Artego [WIDEO]

Trener Artego Tomasz Herkt/fot. Anna Kopeć

Koszykarki Artego przegrały 57:61 w drugim meczu półfinałowym mistrzostw Polski ze Ślęzą Wrocław

To druga porażka z wrocławiankami. W sobotę (14 kwietnia) Ślęza pokonała Artego 80:70 i teraz w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0.

Nic nie zapowiadało, że bydgoskie zawodniczki nie dadzą rady w tym spotkaniu. Pierwszą kwartę wygrały pewnie 22:17. W drugiej powiększyły przewagę o jeden punkt (15:14). Kolejną zremisowały 13:13. Dramat wydarzył się w ostatniej kwarcie. Wrocławianki goniły i przegoniły Artego. W ostatniej minucie prowadziły 60:57 i na linii rzutów osobistych stanęła Jennifer O’Neill, faulowana przy próbie rzutu za trzy punktu. Niestety, nie trafiła żadnego z trzech rzutów osobistych. To ostatecznie podcięło skrzydła bydgoszczankom, które tę partię przegrały aż 7:17 i cały mecz 57:61.

Kolejne spotkanie we Wrocławiu w środę (18 kwietnia).