Koszykówka 12 maj 2019 | Redaktor

Fantastyczny mecz bydgoskich koszykarzy we Wrocławiu. Mamy to!

Po zwycięstwie w sobotnim (11 maja) pierwszym meczu półfinałowym play-off 1. ligi bydgoszczanie mogli być zadowoleni, że wykonali plan minimum.

Na drugi mecz wrocławianie wyszli zdecydowanie zmobilizowani. Ale to koszykarze Enea Astorii prowadzili po pierwszej kwarcie 22:19. W drugiej rywale dogonili wynik i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 44:44.

Bydgoszczanie wygrali trzecia partię 21:19. Ostatnia odsłona to wzajemna wymiana ciosów. Ostatecznie doszło do nerwowej końcówki. Na 20 sekund przed końcem koszykarze Enea Astorii prowadzili 85:83. Gospodarze skutecznie wyprowadzili piłkę spod tablicy i doprowadzili do remisu 85:85. W ostatnich sekundach faulowany został pod koszem wrocławian Jakub Dłuski. Nie trafił pierwszego rzutu. Ale drugi wpadł do kosza. Rywalom zostały ułamki sekundy na rozegranie akcji. Spudłowali. Enea Astoria wygrywa we Wrocławiu 86:85 i prowadzi 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.