Tragiczny los „sowieckiego Napoleona”

Redaktor | 4 cze 21:16 Gdy ktoś popadł w niełaskę Stalina albo stał na drodze do realizacji jakiegoś tajemnego planu, jego los był przesądzony. Nie inaczej było w przypadku marszałka Tuchaczewskiego.

Dominika Zamara: Zawsze spotykałam anioły [ZDJĘCIA]

Redaktor | 4 cze 13:16 Prawdziwą ucztą dla melomanów był koncert poświęcony tenorowi Luciano Pavarottiemu. W niedzielę (2 czerwca) przed publicznością w Pałacu w Ostromecku zaprezentowali się Dominika Zamara, Jacek Szymański i Łukasz Wroński.

Marcin Sauter nakręci film w Bydgoszczy. Potrzebny młody aktor

Redaktor | 30 maj 14:14 Bydgoski reżyser Marcin Sauter pracuje nad nowym filmem „Miasto”. Zdjęcia kręcone będą w całości w Bydgoszczy, a główne role zagrają Karolina Gruszka i Bartłomiej Topa. Filmowiec szuka też odtwórcy jednej z ról: casting dla chłopców w wieku 9-12 lat odbędzie się w piątek (31 maja) w Miejskim Centrum Kultury.

Parada perkusyjna i koncerty gwiazd. W Bydgoszczy trwa Drums Fusion

Redaktor | 29 maj 17:26 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION jest już na półmetku. Dziś (29 maja) kończy się Międzynarodowe Forum Perkusyjne – darmowe warsztaty z profesjonalistami. Następne dni upłyną pod znakiem koncertów , w tym legendarnego Stewarta Copelanda, współtwórcy The Police, i parady perkusyjnej.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Teatrze Polskim

Redaktor | 29 maj 08:57 Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim - autorem książki „Inna dusza", na podstawie której powstał spektakl o tym samym tytule w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spotkanie w najbliższą środę (29 maja) poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś.

Balet dla małych i dużych w bydgoskiej operze

Redaktor | 27 maj 14:00 Na ponadczasową historię opowiedzianą muzyką i tańcem zaprasza w tym tygodniu Opera Nova. „Kopciuszka” Sergiusza Prokofiewa będzie można zobaczyć w czwartek i piątek (30 i 31 maja) oraz w sobotę (1 czerwca).

Metamorfozy z „Galerii Wspólna” [FOTRELACJA]

Redaktor | 25 maj 13:23 W bydgoskiej „Galerii Wspólna” przy ul. Batorego 1/3 można oglądać prace Juliana Nowickiego - absolwenta Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego.