Młodzi z całej Polski śpiewali w Bydgoszczy przeboje filmowe i musicalowe [ZDJĘCIA]

Redaktor | 19 maj 08:26 Piosenki m.in. ze „Śniadania u Tiffany'ego”, musicalu „La La Land” i disneyowskich bajek wybierali młodzi (i najmłodsi) wykonawcy, którzy wzięli udział w XV Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2019”. Podczas koncertu finałowego w Adrii śpiewali także goście specjalni - Barbara Melzer i Rafał Drozd.

Muzycznie w Pałacu Starym - recital fortepianowy

Redaktor | 18 maj 20:31 W ramach cyklu „Maj z Martym” Miejskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę (19 maja) na recital fortepianowy Aleksandry Bobrowskiej. Muzyka zabrzmi w Pałacu Starym w Ostromecku o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny.

Twórcy i animatorzy kultury dostali kasę [LISTA]

Redaktor | 16 maj 22:12 Stypendia dla animatorów kultury i indywidualnych twórców w ramach II edycji konkursu stypendialnego zostały wręczone w czwartek (16 maja) w Miejskim Centrum Kultury. Spośród 80 zgłoszonych projektów Komisja stypendialna wybrała 38.

Spotkanie literackie poświęcone kaskaderowi poezji

Redaktor | 16 maj 10:13 W piątek (17 maja) w Salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się wieczór literacki „Gdzieś w nas”, dedykowany Ryszardowi Milczewskiemu-Bruno, jednemu z najbardziej utalentowanych, ale i kontrowersyjnych młodych twórców epoki PRL, w związku z 40. rocznicą tragicznej śmierci.

„Blaszany bębenek” zakończył XXVI Bydgoski Festiwal Operowy [RECENZJA]

Redaktor | 13 maj 23:34 Siedem przedstawień podczas tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Operowego to spora dawka wspaniałej muzyki, znakomitych reżyserii i niecodziennych wrażeń. „Blaszany bębenek”, zaprezentowany w niedzielę 12 maja przez Teatr Muzyczny Capitol z Wrocławia, zachwycił, wzbudził refleksję i zadumę, postawił pytania.

Miłość silniejsza niż waśnie [RECENZJA]

Redaktor | 10 maj 12:23 Ciemność. Dwa zwaśnione rody wciąż ze sobą walczą. Ponad nimi, w blasku świetlnego promienia, dwoje małych dzieci w białych ubrankach spokojnie bawi się w grę „papier, nożyce, kamień”. Świat wokół nich zdaje się nie istnieć. Ich niewinność i beztroska staje w opozycji wobec konfliktów, zabójstw, sporów i układów.

Moniuszko w Bydgoszczy tym razem chóralnie [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 9 maj 12:17 Imprezą na Wyspie Młyńskiej obchody moniuszkowskie w Bydgoszczy się nie kończą. Z racji uczczenia Roku Moniuszkowskiego w najbliższą niedzielę (12 maja) w Sali Audytoryjnej Domu Polskiego (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert przygotowany przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bydgoszczy.

Galeria Autorska zaprasza na kulturalny wieczór ze sztuką w tle

Redaktor | 8 maj 16:09 W Galerii Autorskiej w czwartek (16 maja) o godz.18.00 odbędzie się otwarcie wystawy obrazów Kazimierza Drejasa pt. „Akty - poszukiwanie formy”. Wernisażowi towarzyszyć będzie spotkane poetyckie „Bruniana” w 40. rocznicę śmierci Ryszarda Milczewskiego Bruno.

Szekspir i Günter Grass w Operze Nova. Festiwalowe ostatki

Redaktor | 8 maj 11:14 Przed publicznością dwa ostatnie (i najdłuższe) przedstawienia Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Historia Romea i Julii rozegra się na oczach widzów w czwartek (9 maja), natomiast w niedzielę (12 maja) będzie można zobaczyć musicalową adaptację powieści „Blaszany bębenek” Güntera Grassa.