Bydgoski 27. Festiwal Operowy nie odbędzie się

Redaktor | 23 mar 16:45 Z powodu epidemii koronawirusa odwoływane są kolejno wszystkie imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Sytuacja wymaga dyscypliny od całego społeczeństwa na każdym polu. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Solidarni z artystami i Światłowną. Ciekawa propozycja e-koncertów

Redaktor | 23 mar 14:22 Grzegorz Dudziński w porozumieniu z artystami Światłowni ma dla nas wszystkich konkretną propozycję, opartą na wzajemnym zaufaniu i solidarności. Czyli dokładnie na tych wartościach, na których zbudowała się kultura Krainy Łagodności i ważnego słowa, niesionego nieustannie przez ostatnie lata na koncertach bydgoskiej Światłowni. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawa...

Majątki – te widoczne i ukryte [KSIĄŻKI]

Krzysztof Drozdowski | 22 mar 10:53 W tych książkach można przeczytać historie o wielkich bogactwach. Jedne są ukrywane na tajnych kontach, w rajach podatkowych. Te drugie wystawione na widok publiczny na brytyjskim dworze. Poleca Krzysztof Drozdowski.

Trwa rok Rydygiera. I odbudowa domu jego narodzin w Dusocinie

Redaktor | 3 mar 18:31 W naszym województwie obchodzimy własnie Rok Ludwika Rydygiera. Mija sto lat od śmierci słynnego chirurga związanego z Chełmnem. Z tej okazji rozpoczęły się prace nad odbudową dworku w Dusocinie (powiat grudziądzki), miejsca jego narodzin. Projekt obejmuje także teren okolicznego parku.

Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

Redaktor | 27 lut 18:43 Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).

Bogdan Dąbrowski zaprasza na wystawę fotografii. Zapowiedź z głębin wrażliwości i wiedzy

Redaktor | 26 lut 09:19 Fotografik Bogdan Dąbrowski wkrótce zaprezentuje bydgoszczanom swoje prace w galerii uniwersyteckiej UKW. Mocną zachętą do zobaczenia wystawy jest głęboka świadomość i wiedza artysty o uwiecznionych przez niego obiektach, która wybrzmiewa z jego opowieści o Kapliczkach Ponidzia (temat wystawy), publikowanej w całości poniżej. Wrażliwość w połączeniu z wiedzą i pasją daje...

Zbrodnia niedoskonała w KPCK [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 25 lut 09:01 25 lutego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne Spotkanie z Historią u Hoffmana. Tym razem tematem przewodnim będzie „Zbrodnia [nie]doskonała. Z międzywojennej sali rozpraw”. Wstęp wolny.

Alicja Majewska w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 23 lut 19:52 15 marca 2020 r. (niedziela) o godz. 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Alicji Majewskiej, która wystąpi z nowym programem promującym wydaną w 2019 roku płytę „Żyć się chce”.