Hiszpański temperament w Wiatraku

Redaktor | 18 sty 08:10 Fundacja „Wiatrak” zaprasza na kolejny koncert muzyki klasycznej przygotowany przez profesorów i studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Stypendia dla twórców kultury [LISTA]

Redaktor | 17 sty 19:31 Twórcy 38 projektów artystycznych i kulturalnych otrzymali od miasta Bydgoszcz stypendia w pierwszej edycji tegorocznego konkursu stypendialnego. W Miejskim Centrum Kultury odbyło się w czwartek (17 stycznia) spotkanie z laureatami.

„Plastusiowy pamiętnik” w Teatrze Polskim przełożony

Redaktor | 17 sty 09:41 W związku z żałobą narodową ogłoszoną przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Teatr Polski przełożył zaplanowany na 19 stycznia spektakl dla dzieci „Plastusiowy pamiętnik” . Odbędzie się on w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00.

Opera odwołuje sobotnią „Halkę”

Redaktor | 16 sty 18:39 Z powodu ogłoszonej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałoby narodowej po tragicznej śmierci prezydenta gdańska Pawła Adamowicza Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakl opery Stanisława Moniuszki „Halka”19 stycznia o godz.19.00.

Chóry z kraju i zagranicy będą kolędować w bydgoskiej bazylice

Redaktor | 16 sty 14:00 XI Festiwal Chórów Akademickich „Akademickie kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 20 stycznia w parafiach regionu. Na koncert galowy, z udziałem wszystkich zaproszonych chórów, organizatorzy zapraszają do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Rozbudowa filharmonii w pięć lat. Całbecki o kolejnych krokach

Marta Kocoń | 11 sty 17:19 Rok na przygotowanie dokumentacji, potem przetarg i wykonanie od 2021 – tak marszałek Piotr Całbecki ocenia etapy rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Dziś (11 stycznia) w jej gmachu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, radnymi miasta i województwa.

Ferie dla młodych widzów w Teatrze Polskim

Redaktor | 4 sty 21:33 W tym roku uczniowie z naszego województwa feriami będą cieszyć się jako pierwsi – od poniedziałku 15 stycznia. Swoje propozycje na ten czas ma dla nich m.in. Teatr Polski.