W Operze Nova jesień pod znakiem baletu

Redaktor | 23 wrz 10:06 Z okazji urodzin Karola Szymanowskiego bydgoska opera zaprasza na dwa balety: „Stabat Mater” i „Harnasie”, wystawiane jako dyptyk tego samego wieczoru (5 i 7 października). Pełną parą ruszyły też przygotowania do premiery „Coppelii” Léa Delibes’a.

Okruchy pamięci Sulimy-Kamińskiego [FOTORELACJA]

Redaktor | 22 wrz 20:50 Wieczór wspomnień o Jerzym Sulimie-Kamińskim odbył się w sobotę (21 września) Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Spotkani było też okazją do promocji książki „Okruchy Pamięci”.

Polsko-japońska produkcja w Teatrze Polskim [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 wrz 22:57 Ofertę dla dzieci przygotował na otwarcie sezonu Teatr Polski w Bydgoszczy. W piątek (20 września) premierę miał spektakl „Wycinanki. List z morza” – wspólne dzieło twórców polskich i japońskich.

Rozpoczęło się wielkie święto melomanów [57. BFM]

Redaktor | 21 wrz 13:28 Dzieła Richarda Wagnera i Giuseppe Verdiego usłyszeli melomani na inaugurację 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w piątek (20 września) w Filharmonii Pomorskiej.

Pulp fiction na Rycerskiej. Nowy teledysk Pinky Loops

Redaktor | 18 wrz 19:42 Bydgoski zespół Pinky Loops tym razem postawił na cover piosenki znanej z kultowego „Pulp fiction”. Utwór „Misirlou” duet wykonał na instrumentach elektrycznych, a za scenerię posłużyła hala przy ul. Rycerskiej.

Pieśni Moniuszki i muzyka serbska. Wyjątkowy koncert na UKW

Redaktor | 15 wrz 10:37 Na finał polsko-serbskich warsztatów artystycznych zaprasza w niedzielę (15 września) Młodzieżowy Dom Kultury nr 5. Koncert uczniów z Bydgoszczy i Kragujewca odbędzie się w sali koncertowej UKW „Copernicanum” (ul. Kopernika 1) o 18.00. Wstęp bezpłatny.

Seniorzy do opery pójdą za złotówkę

Redaktor | 14 wrz 15:43 W ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+KULTURA” Opera Nova w Bydgoszczy prowadzić będzie sprzedaż biletów na trzy wrześniowe przedstawienia opery Mozarta „Wesele Figara” (27, 28, 29 września). Koszt: 1 zł za sztukę.