Wirtuozi klarnetu zagrają w „Wiatraku”

Redaktor | 20 paź 10:27 Pierwszy w tym sezonie koncert Akademii Muzycznej odbędzie się w „Wiatraku”  w niedzielę (20 października) w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołutcia 7) o godz. 16.00.

Nowy nabytek odsłonięty w Domu Leona Wyczółkowskiego

mk | 19 paź 20:08 Obraz „Las” patrona Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy można od soboty (19 października) oglądać w budynku (ul. Mennica 7) na Wyspie Młyńskiej. I dzieci, i dorośli będą mogli wziąć udział w związanych z tą pracą warsztatach artystycznych.

Profesor Godziszewski w panteonie Filharmonii Pomorskiej

mk | 15 paź 13:35 Rzeźbę prof. Jerzego Godziszewskiego odsłonięto w piątek (11 października) w filharmonii. Znakomity pianista, wykładowca bydgoskiej Akademii Muzycznej, został upamiętniony w kolekcji portretów zasłużonych artystów.

W Szpitalu Dziecięcym opowiadała o Andrzeju Szwalbem

Redaktor | 7 paź 14:38 Każdy jest do czegoś powołany, ma pewną misję do spełnienia – mówiła młodym pacjentom Krystyna Starczak-Kozłowska, w oparciu o życie Andrzeja Szwalbego. O twórcy Filharmonii Pomorskiej opowiadała w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym.

Zegary słoneczne w Galerii Autorskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 7 paź 08:47 Jacek Soliński i Jan Kaja zapraszają w czwartek (10 października) do Galerii Autorskiej (ul. Chocimska 5) na otwarcie wystawy Bogdana Chmielewskiego pt. „Zegary słoneczne” (zimowy, księżycowy, sierpniowy, wrześniowy), obiekt – instalacja, dokumentacja.

Odurzeni w okopach [KSIĄŻKI]

Redaktor | 6 paź 19:39 Opium, morfina, heroina, amfetamina, kokaina i crack – to dopiero początek listy narkotyków, które używane były podczas konfliktów zbrojnych.

Dzieła Szymanowskiego na scenie Opery Nova [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 4 paź 20:56 Dwa wieczory z dziełami Karola Szymanowskiego zapowiada Opera Nova. W sobotę (5 października) i w poniedziałek (7 października) o godz. 19.00 widzowie obejrzą „Stabat Mater” i „Harnasie”. Oba utwory w choreografii Roberta Bondary, pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa.

Genialną „Pasją” Bacha uczcili Dzień Muzyki

Redaktor | 3 paź 11:05 Capellę Bydgostiensis, aż trzy chóry i znakomitych solistów usłyszeli melomani w Filharmonii Pomorskiej 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki. Świętowali wykonaniem arcydzieła – „Pasji wg św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha.

40-letni świętują. Druga część jubileuszu Galerii Autorskiej

Redaktor | 27 wrz 10:57 „Promień czasu 1979–2019” – pod takim tytułem odbędzie się spotkanie i otwarcie wystawy prac Jacka Solińskiego i Jana Kaji w KPCK. Jubileusz 3 października uczczą zaprzyjaźnieni z Galerią artyści, a poprowadzi redaktor Urszula Guźlecka.