Krzysztof Zanussi uhonorowany przez wojewodę

Redaktor | 3 wrz 20:28 Wybitny polski reżyser, scenarzysta, publicysta, filozof został uhonorowany nagrodą wojewody kujawsko-pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury polskiej. Krzysztof Zanussi odebrał wyróżnienie osobiście. Wtorkowa (3 września) uroczystość była też okazją do zaprezentowania książki pt. „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” pióra Barbary Gruszki-Zych.

Koniec imperium Kiszczaka [KSIĄŻKA]

Redaktor | 2 wrz 18:53 Organy bezpieczeństwa publicznego były transformowane w taki sposób, by winni mogli uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie SB. O tajnych służbach w okresie tworzenia się III RP pisze Tomasz Kozłowski w „Końcu imperium MSW”.

Do zobaczenia, Mieciu! Wspominali Mieczysława Franaszka [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 sie 07:31 Jubileusz 50-lecia pracy scenicznej Mieczysława Franaszka pt. „To tylko chwila” odbył się w czwartek (29 sierpnia) w bydgoskiej Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Zmarłego pod koniec lipca aktora wspominali: Wojciech Banach, Małgorzata Grajewska, Jan Kaja, Maciej Krzyżan, Zdzisław Pruss, Kazimierz Rink, Bartłomiej Siwiec, Grzegorz J. Grzmot-Bilski, Jacek Soliński,...

W świecie patologów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 26 sie 08:29 Książka teoretycznie dla wszystkich, ale w praktyce nie dla każdego. Traktuje ona bowiem o czymś, co dotyka wszystkich (choroby, śmierć), ale czego doświadczyć nie chciałby praktycznie nikt.

Reporter śladem imigrantów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 25 sie 18:54 Największy kryzys migracyjny od czasu zakończenia drugiej wojny światowej jest faktem. Od kilku lat możemy obserwować jego przebieg i skutki nie tylko na łamach mediów, ale również w codziennym życiu.

Komunistyczne służby wobec Watykanu [KSIĄŻKA]

Redaktor | 24 sie 13:15 Władysław Bułhak jest jednym z najlepszych specjalistów od dziejów komunistycznego wywiadu. Dobitnie dowodzi tego jego najnowsza książka, dzieło monumentalne nie tylko pod względem formy (prawie 850 stron!), ale również treści.

Dobre kino dla dzieci i rodziców. Wiatrak zaprasza

Redaktor | 20 sie 16:52 Wiatrakowy Klub Filmowy organizuje seans filmu animowanego o losach biblijnego Mojżesza. „Księcia Egiptu” na dużym ekranie można zobaczyć w środę (21 sierpnia) w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II.

Po warsztatach z Rafałem Blechaczem dali koncert [ZDJĘCIA]

Redaktor | 19 sie 10:12 Uczestnicy drugiego tygodnia Paderewski Piano Academy zagrali w niedzielę (18 sierpnia) dla publiczności w kościele pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy. Przez tydzień szkolili się pod okiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i Rafała Blechacza.

Kto jest winien zbrodni wołyńskiej? [KSIĄŻKI]

Redaktor | 17 sie 13:18 Łatwo sądzimy dawne wydarzenia z obecnej perspektywy, bo wiemy, do czego doprowadziły. Zapominamy, że współcześni nie zawsze mieli możliwości, by coś zmienić – w taką pułapkę wpada autor nowej książki o Polakach zamordowanych na Wołyniu - pisze Krzysztof Osiński.