Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci w KPCK

Redaktor | 28 cze 15:21 Dzieci w wieku od siedmiu do czternastu lat będą miały okazję we wtorek (2 lipca) wziąć udział w warsztatach organizowanych przez KPCK. Improwizacji teatralnej będą uczyć się pod okiem Ady Żurawskiej, improwizatorki z grup Łomatko! i Trzy Słowa.

Przy Operze Nova powitamy wakacje razem z chórem i orkiestrą

Redaktor | 27 cze 11:49 Plenerowy Koncert Świętojański z udziałem chóru i orkiestry odbędzie się w najbliższą sobotę (29 czerwca) na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą. Tym koncertem Opera Nova żegna się przed wakacyjną przerwą urlopową zespołów artystycznych.

Ze szkła tworzą dzieła sztuki użytkowej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 26 cze 15:24 Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż ekspozycji „DOMena szkła – ASP Wrocław”. Na wystawie znajdzie się szkło użytkowe pedagogów i studentów Katedry Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Za kulisami mafii na Wybrzeżu

Redaktor | 22 cze 10:27 Napady na hurtownie, handel narkotykami, wymuszenia, uprowadzenia – takie pomysły na „biznes” mieli „bohaterowie” nowej książki Krzysztofa Wójcika, która właśnie ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

Poezja i wernisaż w 40. rocznicę działalności. Galeria Autorska zaprasza

Redaktor | 14 cze 15:07 Galeria Autorska zaprasza w niedzielę (16 czerwca) na spotkanie poetyckie z ks. Franciszkiem Kameckim pt. „Na tyłach świata?” i promocję książki Anny Wzorek poświęconej jego twórczości. Na miłośników sztuki czeka też otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego pt. „Aniołowie, ludzie i koszule”. Wydarzenie odbędzie się dokładnie w...

Orzechowska. Prace zebrane - Wernisaż i wystawa w "perA boutique".

Jacek Kargól | 12 cze 10:03 Orzechowska. Prace zebrane - to tytuł wystawy, która zagościła w butiku "perA" w piątek (31 maja). Wernisaż Anny Pulcyn-Orzechowskiej zgromadził sporą widownię, ledwo mieszczącą się w sklepie z oryginalną damską odzieżą. Dwie przyjaciółki z dwóch sklepów przy ul. Długiej wykazały się inicjatywą, poczuciem smaku i zdolnością wsłuchania się w potrzeby klientów, którzy...