Kultura 25 lip 11:08 | Redaktor
Bydgoscy artyści z marszałkowskimi stypendiami

Jędrzej Kubiak/fot. Sandra Wróblewska, materiały Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Po raz drugi w tym roku przyznano stypendia marszałka województwa w dziedzinie kultury. Wśród dziesięciorga nowych stypendystów są cztery osoby związane z Bydgoszczą.

Wśród stypendystów znaleźli się muzycy, plastycy, filmowcy, twórca teatralny i twórczyni kampanii społecznych promujących literaturę.

Są to półroczne stypendia w wysokości od 4 do 7 tysięcy złotych. Najliczniejszą grupą wśród aktualnie w ten sposób uhonorowanych są muzycy (czworo) i plastycy (troje). Z Bydgoszczy wyróżnieni zostali Mateusz Buława w dziedzinie sztuki filmowej oraz trzech stypendystów uzdolnionych muzycznie Łukasz Godyla, Adam Kałduński, Jędrzej Kubiak. 

Przyznawane od trzynastu lat, dwa razy do roku wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego na realizację konkretnych przedsięwzięć w dziedzinie kultury. Pierwsze tegoroczne rozdzielono już w marcu.

Uroczysta gala odbędzie się w czwartek (25 lipca) w toruńskiej kawiarni Wejściówka. Wydarzenie uświetni koncert Jędrzeja Kubiaka, muzyka, gitarzysty i lutnika, grającego własną muzykę, któremu towarzyszyć będzie czołowy polski wibrafonista, profesor bydgoskiej Akademii Muzycznej Karol Szymanowski. 

Listę nagrodzonych publikujemy poniżej.

źródło: Urząd Marszałkowski, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor