Kultura 30 cze 11:02 | mk
Dom Leona Wyczółkowskiego znów otwarty

fot. Jacek Kargól

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy otworzyło szósty oddział - dom swojego patrona. Podziwiać można jednak tylko część obrazów.

Muzeum stopniowo, od połowy maja, udostępnia swojego obiekty zwiedzającym, po przystosowaniu ich do nowych wymogów sanitarnych. Można już wybrać się także do Domu Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej. Ze względów bezpieczeństwa czynna będzie tylko ekspozycja na parterze. Wprowadzony został także limit osób przebywających w środku.

- W udostępnionych dwóch salach, urządzonych w sposób przywołujący mieszkanie artysty, można poddać się urokowi przepięknych portretów i pejzaży m.in. z okresu ukraińskiego - zapowiada Katarzyna Joniec z Działu Edukacji i Promocji MOB. - Gdy tylko możliwe będzie zaproszenie do sal ekspozycyjnych na I piętrze, poinformujemy o tym niezwłocznie.

Z powodu udostępniania tylko części wystawy, wstęp dla wszystkich jest w cenie biletu ulgowego (5 złotych). 

Dom Wyczółkowskiego jest czynny od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00. Szczegółowy zasady zwiedzania obiektów (m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa) określa regulamin, opublikowany na stronie muzuem.

mk Autor