Kultura 19 lis 14:50 | Redaktor

2 grudnia w Operze Nova wystąpi słynny na całym świecie Moscow City Ballet. Moskiewscy artyści zatańczą dla bydgoszczan „Jezioro Łabędzie”.

Moskiewski Balet Miejski założył w 1988 r. rosyjski choreograf Victor Smirnov-Golovanov, a powstanie zespołu miało związek ze zmianami ustrojowymi w Związku Radzieckim. Moskiewski Balet Miejski był pierwszą prywatną firmą baletową w ZSRR - stał się legendą i nieprzerwanie odnosi sukcesy na scenach całego świata, od 31 lat działalności.

Dla kontynuatorów jego dzieła pozostaje wielkim autorytetem. Jak czytamy, celem MCB jest „zachowanie dziedzictwa oryginalnej choreografii zmarłego Victora Smirnova-Golovanova”.

Firma przygotowuje przedstawienia największych dzieł rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego. Artyści występowali m.in.: w Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Danii, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, na Jersey, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandia, Chińskiej Republice Ludowej, na Filipinach, w Polsce, Portugalii, Republice Korei, na Tajwanie, w Rumunii, Serbii, Singapurze, Hiszpanii, na Słowacji, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, USA i oczywiście w Rosji.

materiały organizatorów

Balet klasyczny, jako doniosła część rosyjskiego dziedzictwa, jest fundamentalny w stylu i repertuarze Moscow City Ballet. Opinie widzów są jednoznaczne, że jest to balet wybitny, który przemawia zarówno do znawców i wielbicieli tego gatunku sztuki, jak i do laików.

Bydgoszczanie 2 grudnia będą mieli okazję poznać efekty pracy tancerzy na żywo, w Operze Nova, gdzie odbędą się dwa spektakle „Jeziora Łabędziego”.

Bilety są dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor