Kultura 15 wrz 10:37 | Redaktor

Na finał polsko-serbskich warsztatów artystycznych zaprasza w niedzielę (15 września) Młodzieżowy Dom Kultury nr 5. Koncert uczniów z Bydgoszczy i Kragujewca odbędzie się w sali koncertowej UKW „Copernicanum” (ul. Kopernika 1) o 18.00. Wstęp bezpłatny.

W warsztatach uczestniczyli młodzi ludzie z dwóch miast partnerskich: Chór I LO w Kragujevcu, Młodzieżowa Orkiestra Camerata Fordońska MDK 5 oraz Chór VI LO w Bydgoszczy. Podczas spotkań poznawali i wykonywali muzykę Stanisława Moniuszki oraz pieśni inspirowane ludową muzyką serbską.

Goście z Serbii do naszego miasta przyjechali 11 września. Poza próbami, mieli także okazje zwiedzić Bydgoszcz, Toruń i nacieszyć się muzycznymi wrażeniami podczas koncertu w Filharmonii Pomorskiej.

Zwieńczeniem ich przygotowań będzie koncert, który 15 września o godz. 18.00 odbędzie się w Sali koncertowej „Copernicanum” UKW.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Ścieżki Przyjaźni, przeprowadzonego wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 oraz Fordońską Piwnicy ARTMUZA 5. Projekt ma na celu promocję twórczości i wspólnych działań artystycznych młodzieży miast partnerskich. To kontynuacja siedmioletniej współpracy w ramach różnych akcji kulturalno-edukacyjnych łączących młodzież dwóch krajów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor