Kultura 19 wrz 09:29 | Redaktor
Prace absolwentów UTP na wystawie w galerii bwa [ZAPROSZENIE]

Czym nie jest architektura wnętrz? Na to pytanie odpowiadają absolwenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Od czwartku (19 września) ich prace dyplomowe może oglądać w Galerii Miejskiej bwa.

Architektura wnętrz nie jest „dekorowaniem ścian, ustawianiem mebli i  »artystycznych« bibelotów”- zapowiadają organizatorzy wystawy - „to sposób przemyślanego i autorskiego organizowania przestrzeni o rozmaitych wielkościach, funkcjach i stylu”.

Tworząc projekty przestrzeni, pomieszczeń, wystroju i wyposażenia, autorzy prac kierowali się swoimi zainteresowaniami, ale nawiązali także do potrzeb i potencjału otoczenia - niektórym miejscom nadali nową formę lub nową formę i funkcję.

W galerii zobaczymy więc m.in. prace: „Biblioteka i czytelnia komiksów” (autorka: mgr Monika Prucnal), „Dom rekreacyjno-wypoczynkowy”(autorka: mgr Agnieszka Walther) i „Projekt przestrzeni sakralnej”(autorka: lic. Maja Białokozowicz).

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty, podczas których uczestnicy poznają zasady kompozycji oraz znaczenie słowa „moodboard”. Zadaniem do wykonania będzie kolaż – kompozycja oddająca pewien nastrój. Początek w sobotę (21 września) o 12.00. Liczba miejsc ograniczona, zapisy telefoniczne lub mailowe - tomasz.zielinski@galeriabwa.bydgoszcz.pl, tel. 052-339-30-53, kom. 783-932-009.

Wystawa zakończy się „finisażem” 10 października o godzinie 18.00

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor