Kultura 5 mar 09:01 | Redaktor
Wtorek przy dźwiękach fortepianu. Towarzystwo Muzyczne zaprasza

materiały organizatora

Na recital fortepianowy Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego zaprasza we wtorek (5 marca). Utwory Chopina, Debussy'ego i Beethovena zagra Jacek Szczepański.

Jest absolwentem Wydziału Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, uzyskał też tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracuje także jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2016 roku jest członkiem arządu Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Koncert rozpocznie się 5 marca o godz. 17.00 w sali koncertowej Towarzystwa przy ul. P. Skargi 7. Wstęp wolny.

Najbliższe koncerty w Towarzystwie to także „Niskie głosy w hołdzie Stanisławowi Moniuszce” (13 marca, godz. 17.00) - Jacek Greszta i studenci z jego klasy, Wielka kameralistyka przed konkursem” (27 marca, godz. 17.00) - kwintet fortepianowy - studenci dr. Bartłomieja Weznera. W programie Brahms, Szostakowicz. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor