Trafić na jokera [FELIETON]

Redaktor | 4 mar 2018 Prezydentura Bydgoszczy to sprawa wciąż otwarta, wszystkie karty bowiem nie zostały jeszcze odkryte. Warto, by w tej talii znalazł się joker. Bydgoszcz dzisiaj takiego potrzebuje.

Poseł Latos: Bydgoszcz jest miastem niewykorzystanych szans

Redaktor | 4 mar 2018 – Widzę wielki potencjał wśród bydgoszczan, ale brakuje przewodnika, który potrafiłby to wszystko zebrać i poprowadzić do sukcesu. Obecnej ekipie w ratuszu brakuje wizji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, w rozmowie z Bogusławem Wysockim.

Bydgoska kultura bylejakości [OPINIA]

Redaktor | 3 mar 2018 – Słabość, bezwład, bezsilność, uwiąd, bylejakość – czy te słowa opisują nasze miasto? To pytanie zadaje sobie wielu bydgoszczan i nie jest ono bezzasadne. Czy da się przełamać tę przedziwną i deprymującą złą passę? – pisze redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”, Michał Jędryka.

Kłamstwa o ludobójstwie [FELIETON]

Redaktor | 18 lut 2018 Obóz w Auschwitz w pierwszym okresie był przeznaczony do mordowania polskiej inteligencji. To trzeba dziś wyraźnie podkreślić. Dopiero w późniejszym okresie stał się głównym miejscem zagłady Żydów i przedstawicieli innych narodów.

Bydgoskim skarbem są młodzi, zdolni ludzie [ROZMOWA]

Magdalena Gill | 17 lut 2018 Prywatny dom na Bartodziejach, a w nim Dom Legend Bydgoszczy. Cel: promocja młodych artystów i przedsiębiorców z naszego miasta. - Debiutantów nikt nie lubi, my widzimy ich potencjał– tłumaczą twórcy tego miejsca, Małgorzata Stawicka i Tadeusz Oszubski.

Irytacje George'a Sorosa [FELIETON]

Redaktor | 14 lut 2018 „Firmy z branży mediów społecznościowych wpływają na to, jak ludzie myślą i się zachowują i nie zdają sobie z tego przy tym sprawy”. Soros wezwał do kontroli nad tymi przedsiębiorcami, których nieodpowiedzialna działalność skłania ludzi do „nieintegralnych wyborów politycznych”.

Fundament Lepszej Zmiany [FELIETON]

Redaktor | 13 lut 2018 Co zostało z Dobrej Zmiany? Jest jeszcze 500+. Ale nowy premier nie ukrywał nigdy zniesmaczenia tym bezproduktywnym dotowaniem zwykłych Polaków.

Mamy w mieście wiele skarbów

Redaktor | 11 lut 2018 Bydgoszcz wyróżnia się pod wieloma względami i mogą nam tego pozazdrościć inne miasta – uważa Michał Kubiak. Bydgoszcz Miasto Skarbów – podoba mi się idea, proponowana przez „Tygodnik Bydgoski”.

Meloman czasem musi iść do toalety

Magdalena Gill | 10 lut 2018 Filharmonia kojarzy i powinna się kojarzyć tylko z kulturą wysoką. Melomani, którzy ją odwiedzają, miewają jednak zupełnie przyziemne potrzeby.

Szalbierstwa na cenzurowanym

Maciej Eckardt | 10 lut 2018 Dla większości Żydów sformułowanie „polski obóz śmierci”, to sprawa oczywista, niebudząca żadnych kontrowersji.

Lichwiarze płaczą, bo „chwilówki” padają

Redaktor | 5 lut 2018 Banksterzy płaczą. Balcerowicz i Lewandowski płaczą. Eksperci niezależni także. Provident załamuje ręce i zwalnia pracowników. Wszyscy cierpią na bezsenność. Stawki godzinowe rosną. Opozycja łysieje ze zgryzoty.