Handel w niedzielę: "Staliśmy się Chinami Europy” [OPINIA]

Michał Jędryka | 25 cze 2017 Sytuacja Polski, w której od ćwierćwiecza ustalił się standard pozwalający na niedzielną pracę wszystkich placówek handlowych, nie jest normalna. Staliśmy się społeczeństwem pracy niewolniczej, które zostało pozbawione prawa do wypoczynku

Zlikwidujmy funkcję marszałków. Niech rządzi wojewoda [FELIETON]

Michał Jędryka | 24 cze 2017 Pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich podgrzał nieco emocje w naszym regionie ze zrozumiałych przyczyn. Trwający co najmniej od czasów odzyskania niepodległości, a więc blisko już stuletni, konflikt interesów dotyczy dwóch miast leżących niecałe 50 kilometrów od siebie: Bydgoszczy i Torunia.

Szef bydgoskiego SLD: Pomysł Platformy jest niepoważny

Redaktor | 19 cze 2017 - Pomysł Platformy Obywatelskiej, który dotyczy likwidacji urzędów wojewódzkich, uważam za nieprzemyślany i wysunięty jedynie na potrzeby doraźnej rozgrywki politycznej - pisze Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tomasz Puławski: Bydgoska piłka nie kończy się na Zawiszy

Redaktor | 8 cze 2017 - Nie jestem zwolennikiem tezy, że odbudowa bydgoskiej piłki musi być prowadzona tylko w oparciu o Zawiszę. Nie zapominajmy, że w Bydgoszczy w piłkę grają także inni i to na wyższym poziomie niż Zawisza - uważa Tomasz Puławski, radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ideologia była ważniejsza niż więzy religijne i rodzinne

Michał Jędryka | 14 maj 2017 – Rodziny pomordowanych nie mają nawet gdzie pojechać, żeby zapalić symboliczny znicz. Kiedy byłem na Kresach, to tylko najstarsi mówili: tam leżą Polacy. Ale nikt nie wie – ilu, kim oni byli… – opowiada ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Michałem Jędryką.

Europa jest dziś na rozdrożu

Maciej Eckardt | 13 kwi 2017 - Dzisiejsza Unia Europejska, jeśli ma przetrwać, wymaga szybkiego resetu. Musi wytyczyć linię demarkacyjną dla agresywnego islamu, który metodycznie, krok po kroku, zakorzenia się na jej terytorium - pisze Maciej Eckardt.

Zybertowicz: Poradzić sobie ze smoleńską traumą

Redakcja | 10 kwi 2017 Zbiorowe manifestowanie, oddawanie hołdu pamięci Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar tragedii, było działaniem spontanicznym. Ale walka z tym spontanicznym szukaniem nowych form wspólnoty, już była rozmyślna - pisze dla Tygodnika Bydgoskiego profesor Andrzej Zybertowicz.

Radny PiS: Aleje Planu 6-letniego muszą zniknąć

Redaktor | 3 kwi 2017 Paweł Bokiej, radny PiS nie ma żadnych wątpliwości co do słuszności dekomunizacji. - Z mapy Bydgoszczy musimy usunąć wszystkie nazwy ulic nawiązujące do systemu komunistycznego z alejami Planu 6-letniego na czele - twierdzi.

Szwalbe budował, nowe pokolenia rozbudują

Magdalena Gill | 25 mar 2017 W dzisiejszych czasach żeby sprzedać koncert, nie wystarczy wywiesić plakatów i spokojnie czekać na słuchaczy. Wie to dobrze bydgoska filharmonia, która każdego dnia ciężko pracuje nad przyciągnięciem melomanów w realu i w sieci. W tym drugim środowisku działa jak żadna inna instytucja kultury w mieście.