Polskie rządy dryfują, jak im wiatry powieją

Marcin Masny | 12 mar 2017 7 lutego prezes Jarosław Kaczyński ściągnął niemiecką kanclerzynę do najlepszego hotelu w Warszawie, żeby przedstawić jej swoją wizję urządzenia Unii Europejskiej po Brexicie i triumfie Trumpa. Prezes żąda większej suwerenności dla państw drugiej kategorii, a zwłaszcza dla Polski.

Pomnik z kontekstem

Redaktor | 6 mar 2017 Stowarzyszenie „Ster na demokrację” postanowiło postawić w Bydgoszczy Władysławowi Bartoszewskiemu pomnik, a właściwie ławeczkę, na której obok byłego ministra spraw zagranicznych będzie można sobie przycupnąć.

Radny PiS o uchodźcach: Nie wychodźmy przed szereg

Redaktor | 4 mar 2017 Czy Bydgoszcz powinna przyjąć syryjskich uchodźców? – Można podjąć inne działania: udzielić pomocy poprzez leczenie w naszych szpitalach czy organizując pobyt dzieci w czasie wakacji – pisze radny PiS-u.

Szef SLD krytycznie o pomyśle przyjmowania uchodźców

Redaktor | 2 mar 2017 - Polityka otwartych drzwi niesie ze sobą reperkusje: okupacje ulic przez przybyszów, wyraźne pogorszenie bezpieczeństwa - uważa Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego SLD. - Symboliczne przyjęcie tych osób na stałe to piękny gest, jednak powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie.

Podziwiam, ale nie zazdroszczę

Magdalena Gill | 1 mar 2017 Rafał Blechacz kilka dni temu wydał kolejną płytę, tym razem z utworami Jana Sebastiana Bacha. Przyznaję – śledzę karierę tego genialnego artysty, który po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim w 2005 r. uznawany jest za jednego z największych pianistów na świecie. Nagrywa płytę za płytą, koncertuje na całym świecie i zdobywa największe nagrody, a nawiązanie z nim kontaktu...

Pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie potrzebna

Redaktor | 27 lut 2017 W zeszłym tygodniu obiecałem, że napiszę o drugim aspekcie zideologizowania tematu imigracji, jaka przez ostatnie lata miała (i ma) miejsce z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Europy. Wiemy, że ludność napływową można dzisiaj liczyć już w milionach i liczba ta stanowi realny problem dla rządów niemieckiego, włoskiego czy francuskiego. Razem z falą uchodźców do Europy...

Teatr na wojnie

Redaktor | 23 lut 2017 Teatralną przygodę Pawła Wodzińskiego z Bydgoszczą należy uznać za – delikatnie mówiąc – średnio udaną. Co poszło nie tak?

Międzynarodówka burmistrzów?

Redaktor | 23 lut 2017 Rozpoczęty bunt samorządowców wpisuje się bowiem w pewną międzynarodową ideologię. Jej twórcą jest amerykański politolog Benjamin Barber – pisze redaktor naczelny „Tygodnika”.

Nie daj się bankom

Redaktor | 17 lut 2017 Co zrobić z kredytem frankowym? – radzi Przemysław Smoczyński, bydgoski radca prawny.

Czy dzisiejsza imigracja do Europy to islamska konkwista

Redaktor | 10 lut 2017 Warto postawić sobie takie pytanie i możliwie najuczciwiej na nie odpowiedzieć. W dyskusji publicznej na ten temat nadal dominują opinie ukształtowane ideologicznie. Mam na myśli np. głosy, które rzekomo reprezentują stanowisko ewangeliczne, a równocześnie wiążą z odsądzaniem od czci wiary każdego, kto zgłasza zastrzeżenia do bezwarunkowego przyjmowania imigrantów z Bliskiego...

Trzy demony szkoły

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Słynne zdanie wielkiego Jana Zamoyskiego, polskiego polityka, męża stanu, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego, doradcy polskich królów, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, nigdy nie przestało być aktualne.

Teatr Wielki znów płonie

Magdalena Gill | 10 lut 2017 Monumentalny gmach Teatru Miejskiego na placu Teatralnym zachwyca mnie za każdym razem, gdy oglądam stare zdjęcia Bydgoszczy. Niektóre są tak realistyczne, że trudno uwierzyć, że takiego miasta już nie ma.

Tania Jatka

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę – stwierdził ponoć Otto von Bismarck, mając na myśli kulisy uprawiania polityki. Patrząc na to, co się dzieje w polskim Sejmie, odnieść można wrażenie, że Bismarck po prostu przestrzelił.