Żenada roku: rada miasta [OPINIA]

Redaktor | 30 gru 2017 „Czwartkowa sesja rady miasta kolejny raz potwierdziła miałkość tego gremium. Dlatego należy mu przyznać zbiorową nagrodę żenady roku” – pisze Eryk Dominiczak, redaktor naczelny portalu metropoliabydgoska.pl.

Biegunka reform niszczy szkołę [OPINIA]

Redaktor | 28 gru 2017 – Potrzebna nam taka polityka w sprawie edukacji, która odejdzie od technokratycznej koncepcji szkoły i wykształci mądre społeczeństwo oraz świadomych obywateli – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Prezydent Bruski abdykował – Camerimage zostaje w Bydgoszczy [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 gru 2017 Camerimage story – tak zatytułowaliśmy dziś na portalu tygodnikbydgoski.pl zapowiedź konferencji prasowej prezydenta Rafała Bruskiego. I chyba rzeczywiście dobrze czujemy atmosferę, bo zdaje się, że zaczął się oto dłuższy serial z tym międzynarodowym festiwalem w Bydgoszczy w roli głównej.

Serce miasta musi żyć [ROZMOWA]

Magdalena Liczkowska | 23 gru 2017 – Miasto powinno stworzyć bardziej restrykcyjne przepisy dla właścicieli zabytkowych obiektów, którzy je zaniedbują – mówi Bogna Derkowska-Kostkowska.

Bydgoszcz potrzebuje politechniki [OPINIA]

Michał Jędryka | 22 gru 2017 Bydgoszcz jako ośrodek akademicki – trzeba to z przykrością stwierdzić – zajmuje w Polsce miejsce drugorzędne. Zapewnienia ich magnificencji rektorów, że nie ma powodów do zmartwienia, bo jesteśmy w średniej strefie stanów średnich, przyjmuję z pewnym niedowierzaniem i zażenowaniem – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jaki kraj, taki Pinochet [FELIETON]

Maciej Eckardt | 22 gru 2017 Jak co roku, przy okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, przetoczyła się przez media na jego temat gorąca dyskusja. Widać z niej wyraźnie, że pomimo upływu 36 lat, wciąż mamy do czynienia z nie domkniętym etapem wojny polsko-polskiej. W zależności od tego, kto podejmuje ten temat, mamy do czynienia albo z puczem generałów i zbrodniczą juntą, albo z poczuciem...

Bruski: Bydgoszcz ma złą twarz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 2017 Pan prezydent Rafał Bruski na konwencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej powiedział, że Bydgoszcz ma złą twarz. Tak właśnie poprawność polityczna przecedza komara, a połyka wielbłąda - komentuje Michał Jędryka.