Podziwiam, ale nie zazdroszczę

Magdalena Gill | 1 mar 2017 Rafał Blechacz kilka dni temu wydał kolejną płytę, tym razem z utworami Jana Sebastiana Bacha. Przyznaję – śledzę karierę tego genialnego artysty, który po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim w 2005 r. uznawany jest za jednego z największych pianistów na świecie. Nagrywa płytę za płytą, koncertuje na całym świecie i zdobywa największe nagrody, a nawiązanie z nim kontaktu...

Pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie potrzebna

Redaktor | 27 lut 2017 W zeszłym tygodniu obiecałem, że napiszę o drugim aspekcie zideologizowania tematu imigracji, jaka przez ostatnie lata miała (i ma) miejsce z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Europy. Wiemy, że ludność napływową można dzisiaj liczyć już w milionach i liczba ta stanowi realny problem dla rządów niemieckiego, włoskiego czy francuskiego. Razem z falą uchodźców do Europy...

Teatr na wojnie

Redaktor | 23 lut 2017 Teatralną przygodę Pawła Wodzińskiego z Bydgoszczą należy uznać za – delikatnie mówiąc – średnio udaną. Co poszło nie tak?

Międzynarodówka burmistrzów?

Redaktor | 23 lut 2017 Rozpoczęty bunt samorządowców wpisuje się bowiem w pewną międzynarodową ideologię. Jej twórcą jest amerykański politolog Benjamin Barber – pisze redaktor naczelny „Tygodnika”.

Nie daj się bankom

Redaktor | 17 lut 2017 Co zrobić z kredytem frankowym? – radzi Przemysław Smoczyński, bydgoski radca prawny.

Czy dzisiejsza imigracja do Europy to islamska konkwista

Redaktor | 10 lut 2017 Warto postawić sobie takie pytanie i możliwie najuczciwiej na nie odpowiedzieć. W dyskusji publicznej na ten temat nadal dominują opinie ukształtowane ideologicznie. Mam na myśli np. głosy, które rzekomo reprezentują stanowisko ewangeliczne, a równocześnie wiążą z odsądzaniem od czci wiary każdego, kto zgłasza zastrzeżenia do bezwarunkowego przyjmowania imigrantów z Bliskiego...

Trzy demony szkoły

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Słynne zdanie wielkiego Jana Zamoyskiego, polskiego polityka, męża stanu, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego, doradcy polskich królów, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, nigdy nie przestało być aktualne.

Teatr Wielki znów płonie

Magdalena Gill | 10 lut 2017 Monumentalny gmach Teatru Miejskiego na placu Teatralnym zachwyca mnie za każdym razem, gdy oglądam stare zdjęcia Bydgoszczy. Niektóre są tak realistyczne, że trudno uwierzyć, że takiego miasta już nie ma.

Tania Jatka

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę – stwierdził ponoć Otto von Bismarck, mając na myśli kulisy uprawiania polityki. Patrząc na to, co się dzieje w polskim Sejmie, odnieść można wrażenie, że Bismarck po prostu przestrzelił.

Wojna o Orkiestrę

Redaktor | 10 lut 2017 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku wywołała wiele kontrowersji. Media i serwisy internetowe wypełniły się krytykami i pochwałami organizowanej przez Jerzego Owsiaka akcji charytatywnej.

Życzenia

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Bydgoszcz powitała swych mieszkańców w roku Pańskim 2017 życzeniami noworocznymi umieszczonymi na wielkich plakatach.

Wspomnienie

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 4 lutego minie 9. rocznica śmierci Sebastiana Malinowskiego, niezwykłego historyka i pedagoga. Był założycielem, a następnie kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Muzeum Wolności i Solidarności.

Kto kogo zawstydza?

Redaktor | 10 lut 2017 Wolność wypowiedzi nie jest wolnością absolutną, co oznacza, że nie zawsze i nie wszystko o każdym można powiedzieć bezkarnie.

Kim jesteśmy?

Michał Jędryka | 10 lut 2017 Oddajemy do Waszych rąk „Tygodnik Bydgoski”, z nadzieją, że spotka się on z życzliwym przyjęciem. Robimy to tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mając nadzieję, że będzie to wspaniały prezent pod choinkę dla wszystkich, którym droga jest Bydgoszcz.

Wrażliwość na zniewagę

Redaktor | 10 lut 2017 Badając treść i formę tzw. cenzopapów, Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Mokotowa nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i 14 grudnia odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie o znieważenie Ojca Świętego Jana Pawła II przez użytkowników Facebooka organizujących na tym portalu wydarzenie o nazwie „mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.