Europa jest dziś na rozdrożu

Maciej Eckardt | 13 kwi 2017 - Dzisiejsza Unia Europejska, jeśli ma przetrwać, wymaga szybkiego resetu. Musi wytyczyć linię demarkacyjną dla agresywnego islamu, który metodycznie, krok po kroku, zakorzenia się na jej terytorium - pisze Maciej Eckardt.

Zybertowicz: Poradzić sobie ze smoleńską traumą

Redakcja | 10 kwi 2017 Zbiorowe manifestowanie, oddawanie hołdu pamięci Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar tragedii, było działaniem spontanicznym. Ale walka z tym spontanicznym szukaniem nowych form wspólnoty, już była rozmyślna - pisze dla Tygodnika Bydgoskiego profesor Andrzej Zybertowicz.

Radny PiS: Aleje Planu 6-letniego muszą zniknąć

Redaktor | 3 kwi 2017 Paweł Bokiej, radny PiS nie ma żadnych wątpliwości co do słuszności dekomunizacji. - Z mapy Bydgoszczy musimy usunąć wszystkie nazwy ulic nawiązujące do systemu komunistycznego z alejami Planu 6-letniego na czele - twierdzi.

Szwalbe budował, nowe pokolenia rozbudują

Magdalena Gill | 25 mar 2017 W dzisiejszych czasach żeby sprzedać koncert, nie wystarczy wywiesić plakatów i spokojnie czekać na słuchaczy. Wie to dobrze bydgoska filharmonia, która każdego dnia ciężko pracuje nad przyciągnięciem melomanów w realu i w sieci. W tym drugim środowisku działa jak żadna inna instytucja kultury w mieście.

Polskie rządy dryfują, jak im wiatry powieją

Marcin Masny | 12 mar 2017 7 lutego prezes Jarosław Kaczyński ściągnął niemiecką kanclerzynę do najlepszego hotelu w Warszawie, żeby przedstawić jej swoją wizję urządzenia Unii Europejskiej po Brexicie i triumfie Trumpa. Prezes żąda większej suwerenności dla państw drugiej kategorii, a zwłaszcza dla Polski.

Pomnik z kontekstem

Redaktor | 6 mar 2017 Stowarzyszenie „Ster na demokrację” postanowiło postawić w Bydgoszczy Władysławowi Bartoszewskiemu pomnik, a właściwie ławeczkę, na której obok byłego ministra spraw zagranicznych będzie można sobie przycupnąć.

Radny PiS o uchodźcach: Nie wychodźmy przed szereg

Redaktor | 4 mar 2017 Czy Bydgoszcz powinna przyjąć syryjskich uchodźców? – Można podjąć inne działania: udzielić pomocy poprzez leczenie w naszych szpitalach czy organizując pobyt dzieci w czasie wakacji – pisze radny PiS-u.

Szef SLD krytycznie o pomyśle przyjmowania uchodźców

Redaktor | 2 mar 2017 - Polityka otwartych drzwi niesie ze sobą reperkusje: okupacje ulic przez przybyszów, wyraźne pogorszenie bezpieczeństwa - uważa Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego SLD. - Symboliczne przyjęcie tych osób na stałe to piękny gest, jednak powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie.

Podziwiam, ale nie zazdroszczę

Magdalena Gill | 1 mar 2017 Rafał Blechacz kilka dni temu wydał kolejną płytę, tym razem z utworami Jana Sebastiana Bacha. Przyznaję – śledzę karierę tego genialnego artysty, który po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim w 2005 r. uznawany jest za jednego z największych pianistów na świecie. Nagrywa płytę za płytą, koncertuje na całym świecie i zdobywa największe nagrody, a nawiązanie z nim kontaktu...

Pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie potrzebna

Redaktor | 27 lut 2017 W zeszłym tygodniu obiecałem, że napiszę o drugim aspekcie zideologizowania tematu imigracji, jaka przez ostatnie lata miała (i ma) miejsce z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Europy. Wiemy, że ludność napływową można dzisiaj liczyć już w milionach i liczba ta stanowi realny problem dla rządów niemieckiego, włoskiego czy francuskiego. Razem z falą uchodźców do Europy...

Teatr na wojnie

Redaktor | 23 lut 2017 Teatralną przygodę Pawła Wodzińskiego z Bydgoszczą należy uznać za – delikatnie mówiąc – średnio udaną. Co poszło nie tak?