Camerimage – a gdyby tak wszyscy wygrali [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 15:27 Zasada negocjacyjna win-win zapewnia wszystkim stronom osiągnięcie korzyści. Czy w przypadku Camerimage w Bydgoszczy można mieć nadzieję na takie rozwiązanie? W tej chwili wydaje się to mocno wątpliwe – pisze Jarosław Kopeć, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Stulecie chcemy świętować dobrym wynikiem za 2019 rok [WYWIAD]

Redaktor | 17 gru 12:00 Nieprawdziwy jest mit, że nasze produkty są jakościowo gorsze od konkurencji. Sprzedaż spadała, więc trzeba było to czymś uzasadnić – mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”

Zimna wojna bydgosko-toruńska

Redaktor | 4 gru 20:38 Prezydenci Bydgoszczy i Torunia udzielili po wyborach wywiadów dla dziennika „Rzeczpospolita”. Z wypowiedzi włodarzy stolic województwa kujawsko-pomorskiego wyłania się obraz miast, których odległość od współpracy jest o wiele większa niż dzielące je kilometry.

Co to jest „antysystem”? [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 22 lis 16:00 Pamiętam, jak pojawił się fenomen Andrzeja Leppera. Chyba wtedy, kiedy polskie służby w świetle kamer zgarnęły go na czeskiej granicy, przezornie odzianego w koszulkę z białym orłem, napisałem swój pierwszy tekst o antysystemowcach.

Żydowicz gra va banque. I wygra [KOMENTARZ]

Redaktor | 19 lis 09:09 Marek Żydowicz na zakończenie 26. edycji festiwalu Camerimage powiedział, co powiedział. Postawił pod ścianą wszystkich. Pożegnał się z Bydgoszczą i zagrał ostro: - Nie ma dla mnie miejsca w Polsce.

Sto lat Niepodległej minęło [FELIETON TOMASZA ROWIŃSKIEGO]

Redaktor | 16 lis 20:20 Władze wywodzące się z partii uważającej się za wzór patriotyzmu nie przygotowały żadnych centralnych obchodów stulecia, a jedyne, co zrobiły to wykazały się refleksem i w chwili, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała swój niesławny zakaz, podjęły próbę przejęcia Marszu od narodowców.

Wielka widmowa Bydgoszcz [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Jarosław Jakubowski | 14 lis 2018 Spodobało mi się hasło wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta miasta nad Brdą: „Wielka Bydgoszcz”. Krótkie i marzycielskie. Ten drugi też miał krótkie, ale raczej buchalteryjne: „Tylko konkrety”. Gdyby oba hasła ze sobą zderzyć, wyszłoby, że największym konkretem Bydgoszczy jest jej wielkie zakompleksienie.

Dmowski. Architekt niepodległości [FELIETON]

Redaktor | 10 lis 2018 Święto Niepodległości. Wszędzie utożsamiane na wyrost z Józefem Piłsudskim. Na szczęście coraz mocniej dociera do Polaków, że nie byłoby niepodległości Polski w 1918 roku, gdyby nie Roman Dmowski, jej główny architekt.

Teatr niepełnosprawnych lalek [Z cyklu „Ślepym trafem”]

Redaktor | 27 paź 2018 W Toruniu w radzie miasta Jakub Hartwich będzie radnym. Uzyskał szósty wynik wśród wszystkich startujących. Jest osobą niepełnosprawną. Czy mnie to cieszy? Wręcz przeciwnie! Czuję się zażenowany przedmiotowym traktowaniem osób niepełnosprawnych…

Każdy ma prawo do wyrażania opinii [LIST]

Redaktor | 26 paź 2018 Po publikacji w papierowym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego” tekstu Maksymiliana Powęskiego pt. „Kler”: fala nienawiści uderza nie tylko w księży, otrzymaliśmy list w obronie prezesa Solbetu, Marka Małeckiego. Publikujemy go w całości.