„Życzliwość” bydgoskiej władzy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | 9 sie 12:42 Jeden z bydgoskich portali podał bulwersującą informację: mieszkańcy, którzy chcieliby uporządkować należące do miasta trawniki wokół swoich bloków, musieliby ponosić opłaty jak za wynajem terenu. Przecież to nie mieści się w głowie!

Rzecznik Pieszych: „Małe sprawy dla drogowców są jak Himalaje”

Redaktor | 1 sie 14:26 Na przebudowę felernych schodów na Szubińskiej czekano rok. Zdaniem Społecznego Rzecznika Pieszych świetnie ilustruje to sposób myślenia bydgoskich drogowców. „Jedyne problemy, jakie widzą, to ruch samochodowy, a nie chodniki, schody, przystanki” - komentuje stowarzyszenie na swoim profilu.

Bohomaz czyli świat iluzji [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Robert Szatkowski | 17 lip 2018 Niedawno bydgoskie media obiegła informacja o tym, że Marszałek Województwa sprezentował Bydgoszczy mural. Pomijając jego wykonanie, które delikatnie mówiąc jest mało udane i obraża uczucia religijne wielu osób, zadziwiający jest sposób jego powstania.

Przestrzeń i czas. Pożegnania czas

Michał Jędryka | 14 lip 2018 Tygodnik był największą i najwspanialszą przygodą dziennikarską jaka mi się w życiu przytrafiła. Jeśli go opuszczam, to mając nadzieję i silne przeświadczenie, że Tygodnik będzie swą misję pełnił nadal. Wkrótce dostaniecie, Drodzy Czytelnicy, do rąk kolejne papierowe jego wydania.

Na łańcuchu mitu [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 8 lip 2018 W felietonie sprzed bodaj trzech miesięcy „Opowieści ubezpieczeniowe” napocząłem temat mitów i zamierzam go ciągnąć, bo największym problemem naszej epoki wydaje mi się fałsz, życie w fikcji.

Przyjdzie czas na rozmowę o Uniwersytecie Bydgoskim [WYWIAD]

Jarosław Kopeć | 5 lip 2018 – Pod rządami nowej ustawy będziemy w pierwszej lidze krajowej. Samo bycie uniwersytetem nas do tego predysponuje. Chcemy też, jak na uniwersytet przystało, otworzyć prawo – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem” rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny.

Śmierć polskiej humanistyki? Czym grozi ustawa 2.0

Michał Jędryka | 29 cze 2018 – System punktowy może mieć sens w naukach matematycznych i przyrodniczych. Natomiast w naukach humanistycznych jest absurdalny, a ustawa ten absurd zwiększa – mówi prof. Wojciech Polak, historyk Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Stefan Pastuszewski: Prezydent Bruski idzie drogą burzycieli i dewastatorów

Redaktor | 27 cze 2018 Tłumacząc, że pomnik niepotrzebnie zajmuje przestrzeń płyty rynkowej, zamierza Pan przesunąć go w kąt (…) Czy prawda historyczna ma zostać zagłuszona przez łomot kufli? - pyta radny Stefan Pastuszewski w liście otwartym do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Cały list publikujemy poniżej.