Witold Gadowski: Europie potrzebna jest krucjata [WIDEO]

Redaktor | 6 cze 2018 - Skuteczną obroną jest atak – jeśli nie zaatakujemy, to zginiemy tak, jak zginęła Europa – przekonuje dziennikarz Witold Gadowski. Podczas spotkania w warszawskim Klubie Myśli Politycznej Arsus opowiadał o tym, jaki wpływ Polska może duchowo – nie militarnie – wywrzeć na Europę.

Bank Pocztowy z ofertą dla obcokrajowców i nową elewacją [ROZMOWA]

Michał Jędryka | 4 cze 2018 – Dostępność, którą zapewniamy, spotyka się z dużym zainteresowaniem Klientów, także obywateli Ukrainy. Niedawno z myślą o nich uruchomiliśmy zagraniczny transfer pieniężny – mówi Robert Kuraszkiewicz, wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego S.A., w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Gospodarz miasta powinien umieć rozwiązywać problemy [OPINIA]

Redaktor | 3 cze 2018 Nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji, że zarządca, któremu powierzono zarządzanie kamienicą olewa właściciela kamienicy, który mówi, że w mieszkaniu nr 1 na parterze ma mieszkać wskazana przez niego osoba i ustala sobie jak będzie zarządzał nieruchomością wbrew woli właściciela. To jest absurd. Taki zarządca byłby zwolniony w ciągu pięciu minut - ważny głos...

Felieton o niepisaniu [OPINIA JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 2 cze 2018 Pewien znajomy pisarz, na wieść o tym, że skończyłem kolejną sztukę teatralną, udzielił mi dobrej rady, mianowicie żebym odstawił pisanie i zajął się życiem, upił się, przytulił żonę, takie tam. Nie minął może miesiąc, kiedy dowiedziałem się, że znajomy właśnie przystąpił do pracy nad nową powieścią, o czym nie omieszkał powiadomić świata za pośrednictwem...

Przypadek: Lutowski

Redaktor | 31 maj 2018 Krzysztofa Lutowskiego znam od czasów młodości durnej i chmurnej czy jak jej tam. Romansował ze Szkołą Bydgoską, brał udział w zapomnianym już dziś piśmie „Dlatego”, obaj kręciliśmy się blisko „Mózgu”, trochę jako bywalcy baru, trochę podglądacze bohemy, trochę też do niej aspiranci.

Dwa pożary posła Brejzy [KOMENTARZ]

Redaktor | 29 maj 2018 Ogień, który pojawia się w pobliżu budynków zamieszkałych przez ludzi, rodzi zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego podpalaczy (świadomych, czy też nieświadomych), trzeba ścigać i karać. Ale świadome podpalanie opinii publicznej jest zbrodnią na społeczeństwie. Popełnił ją w ostatnich dniach inowrocławski poseł Brejza i media sprzyjające totalnej opozycji.

Abortowane dzieci nie znikają [FELIETON]

Redaktor | 27 maj 2018 W czerwcu minie dziesięć lat od „sprawy Agaty”. Sprawy wymuszenia na 14-letniej dziewczynce aborcji. Sprawy, w którą zamieszani byli dziennikarze, publicyści, lekarze, politycy i urzędnicy szczebla ministerialnego.

Kolano prezesa [FELIETON]

Redaktor | 27 maj 2018 Każde, nawet najdrobniejsze wahnięcie formy Jarosława Kaczyńskiego uruchamia cały ciąg spekulacji, które w zależności od autora, przybierają bardziej lub mniej fantasmagoryczną postać.

Kandydacie, wesprzyj hokeistów! [KOMENTARZ]

Michał Jędryka | 20 maj 2018 Rafał Bruski, który został wczoraj przedstawiony przez PO i Nowoczesną jako kandydat na prezydenta Bydgoszczy, złożył ważną deklarację. Zaprosił mianowicie do współpracy wszystkich bydgoszczan, którzy chcą wpływać na los miasta. - Tych, którzy chcą decydować o swoim mieście, zapraszam do współpracy. Na pewno jako koalicja obywatelska jesteśmy na to gotowi - powiedział.

Bydgoszcz potrzebuje architektonicznej perły [WYWIAD]

Jarosław Kopeć | 5 maj 2018 – O klasie projektu nie świadczy wcale, czy się wyróżnia, ale czy wpisuje się w architekturę miasta – mówi Bartek Kamiński, architekt, właściciel bydgoskiej firmy Lines Architekci, która stworzyła projekt osiedla Perłowa Dolina powstającego w Dolinie Pięciu Stawów.

Problemy Bydgoszczy z polityką historyczną [OPINIA]

Krzysztof Osiński | 5 maj 2018 Tożsamość historyczną miasta buduje się latami, żeby integrować mieszkańców wokół wspólnych wartości i podsycać dumę z przeszłości. W Bydgoszczy niestety brakuje takiej spójnej, długofalowej, opartej o historię, strategii – pisze historyk Krzysztof Osiński.