Piłka Nożna 12 cze 2019 | Redaktor

Piłkarze Chemika Moderatora ulegli na własnym boisku Unii Gniewkowo 1:2 w pierwszym meczu finału Okręgowego Pucharu Polski. Rewanż za tydzień.

Bydgoszczanie przystąpili do finału w roli faworyta. Występowali wszak w tym sezonie w III lidze, a rywal jest średniakiem rozgrywek IV ligi. Mecz miał dodatkową oprawę, bo rozpoczął się przy sztucznym oświetleniu o godzinie 19:49 dla uczczenia 70-lecia istnienia klubu. Obecny Chemik powstał wówczas jako Koło Sportowe Wisła przy Wytwórni Chemicznej nr 11 w Łęgnowie koło Bydgoszczy.

Mecz jednak wygrali goście. Prowadzenie objęli w 43 minucie, wykorzystując błąd bramkarza i obrony gospodarzy. Pięć minut po przerwie sędzia podyktował rzut karny za faul na Macieju Kocie. Na gola zamienił go kapitan Chemika, Szymon Maziarz. Unia odpowiedziała w 61 minucie, gdy po strzale z 30 metrów Łukasza Cięgotura piłka wylądowała w okienku bramki bydgoszczan.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - UNIA GNIEWKOWO 1:2

Składy:

Chemik Moderator: Więckowicz - Włosiński, Adamenko, Frasz, Chojnacki (Czajka 60') - Śmietanko (Siekirka 54'), Maziarz - Mielcarek, Olszewski, Kot (Miłek 76') - Janicki.

Unia Gniewkowo:  Stępień - Sąsała (Nowacki 36'), Kaźmierski, Kryszak (M. Kłosowski 81'), Cięgotura, Pędowski, Fajkowski (R.Kłosowski 80'), Piotrowiak, Piotrowski, Żbikowski, Waligóra.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz