Piłka Nożna 24 wrz 2017 | Redaktor
Chemik Bydgoszcz z ósmym zwycięstwem w IV lidze

W sobotę Chemik Bydgoszcz pokonał Orlęta Aleksandrów Kujawski. Podopieczni Piotra Gruszki szybko przejęli inicjatywę i zdominowali rywali. Pierwszą dobrą okazję miał Dawid Janicki, który nawet umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kilkanaście minut później Wiktor Osiński trafił w poprzeczkę.

Orlęta rzadko przedzierały się do pola karnego bydgoszczan i strzały oddawały z dalszej odległości. Mariusz Tatera miał problemy tylko raz, gdy piłka odbiła się od obramowania bramki, ale szczęśliwie nie wpadła do siatki. Krótko przed przerwą do dogranej z rzutu wolnego piłki dopadł Dawid Janicki i wyprowadził chemików na prowadzenie.

W przerwie zmagającego się z urazem Janickiego zastąpił Radosław Mik. Napastnik już w pierwszym kontakcie z piłką podwyższył na 2:0, przesądzając losy meczu. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił.

Chemik z kompletem punktów jest obecnie liderem tabeli IV ligi.