Piłka Nożna 22 maj 2019 | Redaktor

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Cuiavię Inowrocław we wtorkowym (21 maja) meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski i drugi rok z rzędu zagrają w finale rozgrywek.

Trener Piotr Gruszka nie oszczędzał podstawowych zawodników i wystawił podobny skład ja na co dzień w lidze. Chemicy chcieli szybko objąć prowadzenie, co przełożyło na okazje podbramkowe. Dobrą miał między innymi Piotr Siekirka, ale dobrze interweniował bramkarz miejscowych.

Po kwadransie gra się nieco wyrównała. W 28. minucie Dawid Janicki został sfaulowany w polu karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Szymon Maziarz, który po chwili wyprowadził chemików na prowadzenie.

Krótko po przerwie bydgoszczanie podwyższyli prowadzenie. Po ładnej akcji zespołowej gola na 2:0 strzelił Piotr Siekirka. Już trzy minuty później inowrocławianie zdobyli bramkę kontaktową, gdy świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Słupski. Końcówka była nerwowa, ale chemicy utrzymali prowadzenie do końca.

W finale rozgrywek rywalem bydgoskich piłkarzy będzie Unia Gniewkowo. Mecze finałowe najprawdopodobniej odbędą się 12 i 19 czerwca. Pierwsze spotkanie w Bydgoszczy.

CUIAVIA INOWROCŁAW - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 1:2

bramki: Dariusz Słupski 56. min. - Szymon Maziarz 28. min (rk), Piotr Siekirka 53. min.