Piłka Nożna 16 mar 2019 | Redaktor

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:2.

Bramka Szymona Maziarza z karnego (mat. Kotwica Kołobrzeg)

Trener Piotr Gruszka wystawił w podstawowym składzie trzech zawodników ściągniętych zimą - Szymona Więckowicza i Maksyma Adamenko, którzy zaliczyli ligowy debiut w drużynie Chemika oraz Bartosza Śmietanko. Szansę gry od pierwszej minuty dostał też młody Raul Chojnacki, dla którego był to pierwszy mecz w III lidze.

W I połowie Kotwica zgodnie z oczekiwaniami przejęła inicjatywę. W 17. minucie piłka dośrodkowana ze stałego fragmentu gry trafiła do obrońcy Piotra Kieruzela, a ten wyprowadził kołobrzeżan na prowadzenie. Kilka minut później było 2:0. Tym razem dośrodkowanie z bocznego sektora boiska na bramkę zamienił wychowanek Chemika Dawid Retlewski.

Z upływem czasu chemicy zaczęli dochodzić do głosu. Jeszcze w I połowie wyprowadzili kilka kontrataków, z których przynajmniej jeden powinien zakończyć się golem. Po przerwie było podobnie. Gospodarze stwarzali sobie okazje, ale chemicy również zagrażali ich bramce. Po jednej z takich sytuacji sędzia podyktował rzut karny za faul na Piotrze Siekirce. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Szymon Maziarz i kilka chwil później strzelił na 1:2.

Chemicy mieli ponad pół godziny na wyrównanie. W szeregi miejscowych wkradła się nerwowość, a bydgoszczanie starali się odwrócić losy meczu. Mimo wysiłków i dobrych okazji, wynik już się nie zmienił. Kotwica wygrała z Chemikiem 2:1.

Po 19. kolejce chemicy zajmują 16. miejsce w tabeli. Za tydzień zagrają z Radunią Stężyca.