Piłka Nożna 12 sie 2018 | Redaktor
Chemik przegrał w Świeciu na starcie III ligi

Na inaugurację zmagań w III lidze piłkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Wdą Świecie 0:1.

Na początku spotkania kibice w Świeciu nie mogli narzekać na brak strzałów. Próbowali Szymon Maziarz i Tomasz Prejs po stronie Chemika oraz m.in. Bartosz Czerwiński i Adrian Wróblewski po stronie Wdy. Żaden z nich nie znalazł jednak sposobu na pokonanie jednego z bramkarzy.

Groźnie było w 23. minucie, gdy piłka po strzale Karola Maliszewskiego odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi dwa razy uderzył Tomasz Prejs, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Również początek drugiej części meczu nie przynosił przełomu w postaci bramki. W 66. minucie ponownie blisko był Maliszewski, ale tym razem trafił w słupek.

Skuteczniejszy od Maliszewskiego okazał się Patryk Jarantowicz. W 72. minucie znalazł on sposób na Pawła Laskowskiego i wyprowadził Wdę na prowadzenie. Chemicy ruszyli do odrabiania strat, ale na niewiele się to zdało. Uderzył m.in. Maciej Kot, ale Bartosz Piotrowski nie dał się tego dnia pokonać.

Następny mecz chemicy rozegrają już w najbliższą środę, gdy podejmą Kotwicę Kołobrzeg. Początek meczu o godz. 16:00. Rywale bydgoszczan na otwarcie sezonu wygrali u siebie z Pogonią II Szczecin 1:0