Piłka Nożna 26 sie 2017 | Redaktor
Chemik wygrywa derby Bydgoszczy

Piłkarze Chemika pokonali lokalnego rywala Polonię 4:1/ fot. nadesłane

W rozegranych w sobotę (26 sierpnia) IV-ligowych derbach Bydgoszczy piłkarze Chemika pokonali Polonię. Lider tabeli wygrał z rywalem zza miedzy 4:1.

Derby toczone były w przyjaznej atmosferze.  Piłkarze Chemika wyszli na murawę z młodymi zawodnikami Polonii, a graczom ze Sportowej asystowali młodzi adepci futbolu z Glinek. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w ostatnich nawałnicach, a grę oglądało z trybun około ośmiuset widzów.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla chemików. Już w 7. minucie gry Radosław Mik wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową pokonał Szymona Kmiecika. Od tego momentu do bardziej zdecydowanych ataków ruszyła Polonia. Po podaniu Adama Kardasza dobrą okazję miał Jakub Makowski, ale Mariusz Tatera świetnie obronił w sytuacji sam na sam. To właśnie przez Kardasza przechodziła większość ataków Polonii i na rosłego napastnika często kierowano dośrodkowania. Okazję bramkową po rzucie rożnym wykorzystał jednak inny doświadczony piłkarz, Patryk Podolski, który w 25. minucie wyrównał. Co ciekawe, jeszcze w piątek Podolski brał ślub ze swoją wybranką.

Przed przerwą to poloniści byli aktywniejsi i mieli lepsze okazje bramkowe. Po zmianie stron do głosu doszli chemicy. Już w 47. minucie Mik ponownie trafił do siatki i zespół Piotra  Gruszki wrócił na prowadzenie. Decydujące dla losów meczów było kilka minut na ponad kwadrans przed końcem. W 71. minucie Szymon Maziarz przymierzył z wolnego, piłka odbiła się jeszcze od Radosława Mika stojącego obok muru i wpadła do siatki. 120 sekund później Wiktor Dąbek podał do Macieja Kota, a ten trafił na 4:1. W końcówce Polonia odkryła się, szukają drugiego gola, co mogło poskutkować kolejnymi bramkami Chemika, ale wynik nie zmienił się. Lider tabeli wygrał 4:1.

Za tydzień chemicy zagrają na wyjeździe ze Startem Warlubie. Polonia podejmie Legię Chełmża.