Piłka Nożna 24 sie 2019 | Redaktor

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz odnieśli w sobotę drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na własnym boisku pokonali beniaminka rozgrywek IV ligi Lidera Włocławek.

Mecz na Glinkach nie należał do najładniejszych spotkań w tym sezonie. Dużo było niedokładności i ostrej gry. Mimo to już pierwsze minuty przyniosły kilka ciekawych sytuacji. Mariusz Miłek mógł już w 2. minucie wyprowadzić chemików na prowadzenie, ale uderzył nad poprzeczką. Po kwadransie gry szansę miał też Lider, ale Paweł Laskowski poradził sobie ze strzałem z dystansu, a potem z dobitką z kilku metrów.

W 17. minucie powinno być 1:0. Patryk Miarka potknął się na piłce, co wykorzystał Robert Kawałek i ruszył sam na sam z bramkarzem. Uderzył nieźle, ale minimalnie niecelnie – piłka trafiła w słupek. Bydgoszczanie dopięli swego w 28. minucie. Piłka zawędrowała przed pole karne, gdzie czekał Szymon Maziarz. Pomocnik uderzył, a właściwie huknął z woleja, piłka odbiła się od poprzeczki, spadła za linię i wróciła w pole karne. Sędzia nie miał jednak wątpliwości i wskazał na środek boiska.

W drugiej połowie długo trzeba było czekać na dobrą okazję dla bydgoszczan. Co prawda Kawałek znowu trafił w słupek, ale poza tym działo się niewiele. Bydgoszczanie rozkręcili się dopiero około 65. minuty, gdy zaczęli częściej podchodzić pod bramkę gości.  W tym czasie najlepszą okazję miał też Lider. Jeszcze przy wyniku 1:0 Dariusz Witkowski groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetną paradą popisał się Paweł Laskowski. Chwilę później było w zasadzie po meczu. Laskowski wznowił grę, podając do Kota, ten znalazł Kawałka, a doświadczony napastnik Chemika w końcu dopiął swego i podwyższył na 2:0.

W końcówce spotkania chemicy mieli jeszcze okazje do zdobycia bramki – blisko byli Gabriel Pieczyński (dwukrotnie), Paweł Michalski i Maciej Kot. Wynik już się jednak nie zmienił. Chemik wygrał z Liderem 2:0, odnosząc drugie zwycięstwo w tym sezonie. W następnym tygodniu, już w czwartek, zagra na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski.