Piłka Nożna 28 kwi 2018 | Redaktor
Chemik znów górą. Sokół bez zdobyczy

W dzisiejszym (28 kwietnia) meczu 24. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Sokołem Radomin. Podopieczni Piotra Gruszki trzy raz trafili do siatki.

Jako pierwsi groźną sytuację po rzucie rożnym stworzyli gospodarze, ale później do głosu doszli już chemicy.  Najpierw Dawid Janicki wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się spalonego.  Następnie minimalnie niecelne strzały oddali Szymon Maziarz (z wolnego), Patryk Nowak i Robert Kawałek.

W 31. minucie zespół Piotra Gruszki w końcu dopiął swego. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym, do piłki dopadł Dawid Janicki, a futbolówka po jego strzale zatrzepotała w siatce. Chwilę później było 2:0. Maziarz ponownie wykonał rzut rożny, lecz tym razem dośrodkował prosto na głowę Beniamina Czajki, który zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze.

Przed przerwą dwie okazje miał jeszcze Dawid Janicki, ale wyniku nie udało się zmienić. Za to krótko po wznowieniu gry było już 3:0.  Tym razem do siatki trafił  Robert Kawałek. W kolejnych minutach sytuacja na boisku uspokoiła się. Dopiero w końcówce pod obiema bramkami zaczęło być ciekawiej.  Sokół był blisko trafienia honorowego, a chemicy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Maziarza.

Po rozegraniu 23 meczów Chemik Moderator ma na swoim koncie 57 punktów i prowadzi w tabeli. Taki sam dorobek i jeden mecz rozegrany więcej ma druga Kujawianka Izbica Kujawska.

W najbliższy wtorek, 1 maja piłkarze Piotra Gruszki zagrają na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski (12.00). W sobotę podejmą Lidera Włocławek. Początek meczu na Glinkach o godz. 16.00