Piłka Nożna 15 kwi 2018 | Redaktor
Dąb był twardy, ale Zawisza lepszy

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Zawisza Bydgoszcz pokonał Dąb Potulice 2:1 w meczu 18. kolejki A-klasy

Zawisza zdobył prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Do bramki rywali trafił głową Arkadiusz Nowicki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Wiśniewskiego. Jak podkreślali w relacji na żywo dziennikarze pomorska.pl, mecz był bardzo wyrównany.

W 64. minucie drugiego gola dla Zawiszy strzelił Paweł Kanik, który po indywidulanej akcji umieścił piłkę w długim rogu bramki Dębu. Zawodnicy z Potulic nie poddali się. Grali przecież u siebie. (gospodarzem był Dąb, ale oba zespoły grają na tym samym boisku w Potulicach).

Na kwadrans przed końcem sędzia podyktował rzut karny dla Dębu, który gospodarze pewnie zamienili na bramkę i było już tylko 2:1 dla Zawiszy. Do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie lider dowiózł wygraną. Najgroźniejszy rywal Zawiszy, Fala Świekatowo pokonała na wyjeździe Kamionkę Kamień Krajeński 1:0 i pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się sprawa awansu.