Piłka Nożna 23 cze 2019 | Redaktor
Do Łochowa zawita IV liga, Sportis awansował [ZDJĘCIA]

Sportis Łochowo efektownym zwycięstwem 7:0 nad Victorią Lisewo przypieczętował awans do IV ligi.

Drużyna z Łochowa była rewelacją rundy wiosennej klasy okręgowej. Od połowy kwietnia wygrała dziewięć kolejnych spotkań na boisku i dopisała sobie trzy punkty za walkower z Gryfem Sicienko. Sportis stracił punkty tylko w trzech wyjazdowych meczach, remisując z Zawiszą Bydgoszcz (0:0),  Radzynianką Radzyń Chełmiński (2:2) i Promieniem Kowalewo Pomorskie (1:1).

W sobotę 22 czerwca zespół z Łochowa rozprawił się z Victorią Lisewo, zwyciężając aż 7:0. Do przerwy Sportis prowadził jedną bramką. Z rzutu karnego w 15. min. gola zdobył Dawid Tomczak. Potem jeden z zawodników gości otrzymał czerwona kartkę. Dużą przewagę łochowianie udokumentowali w drugiej połowie. Trzy gole strzelił Maksym Humeniuk (80., 84. i 89. min.), dwa Maciej Słupecki (70. i 90. min), a jednego Krystian Bleja (86. min.).