Piłka Nożna 9 cze 2018 | Redaktor
Jacek Góralski przed mundialem zawitał do Potulic

Prezes SP Zawisza Bydgoszcz Krzysztof Bess z kadrowiczem Jackiem Góralskim/Facebook

Zawisza Bydgoszcz zremisował z Tucholanką 1:1. Drużynę i kibiców odwiedził w Potulicach Jacek Góralski, wychowanek Zawiszy i reprezentant Polski na mistrzostwa świata w Rosji.

Mecz z Tucholanką nie miał już żadnego znaczenia dla układu tabeli A-klasy. Awans do klasy okręgowej Zawisza Bydgoszcz wywalczył bowiem tydzień temu, pokonując zdecydowanie Krajnę Sępólno Krajeńskie 4:0.

Na stadionie w Potulicach panowała dziś (9 czerwca) świąteczna atmosfera. Prawdziwą euforię na trybunach wywołała wizyta reprezentanta Polski Jacka Góralskiego. Wychowanek Zawiszy, który za kilka dni poleci z kadrą Adama Nawałki na mundial do Rosji, poświęcił chwilę wolnego czasu jaki dał kadrowiczom trener reprezentacji i przyjechał do Potulic, by choć przez kilkanaście minut fetować awans swojego klubu. Przywitało go gromkie: „Jacek Góralski, Jacek Góralski”.

Na boisku trwała zaś wyrównana walka. Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Niespodziewanie prowadzenie objęła Tucholanka. Po składnej akcji całego zespołu, w 73 minucie do siatki Zawiszy trafił Mirosław Ostrowski. Jedenaście minut później wyrównał Bartosz Stoppel.