Piłka Nożna 24 cze 2017 | Wojciech Bielawa
ME U-21. Hiszpanie zagrali rezerwami i pokonali Serbów 1:0

Denis Suarez na stadionie Zawiszy cieszy się ze strzelenia bramki / fot. UEFA

W piątkowy wieczór Bydgoszcz pożegnała się z ME U-21. Spotkanie Hiszpanów z Serbami obejrzało ponad 12 tysięcy kibiców. Zawodnikiem meczu został wybrany strzelec jedynej bramki Denis Suarez, na co dzień zawodnik FC Barcelona.

Hiszpanie już po dwóch pierwszych spotkaniach grupy B mieli zapewniony awans do półfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21. Dlatego w meczu z Serbią – tak jak przewidywaliśmy - trener Hiszpanów Albert Celades desygnował do gry drugi skład. Całę spotkanie na ławce rezerwowych przesiedzieli m.in. Marco Asensio, Saul Niguez, Gerard Deulofeu i Hector Bellerin. Kibice byli tym faktem zawiedzeni. - Przyszedłem na spotkanie aby zobaczyć na żywo w grze Marco Asensio. Szkoda, że trener nie wpuścił go choćby na kilka minut. Kolejnej okazji, aby go zobaczyć w akcji mogę już nie mieć – komentował pan Paweł, kibic Realu Madryt.

Spotkanie z większym animuszem rozpoczęli Serbowie. W 6 minucie spotkania doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Nemanja Maksimovic, który nie trafił do bramki z odległości dwóch metrów. Później do ataków przeszli Hiszpanie. W 18 minucie Carlos Soler mógł strzelić na 1:0, ale w sytuacji sam na sam, górą był bramkarz Serbii Filip Manojlovic. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. W 38 minucie po ładnej zespołowej akcji do siatki Serbów trafił Denis Suarez. Minutę później Hiszpanie powinni prowadzić 2:0, ale kolejną doskonałą okazję zmarnował Soler. W 40 minucie kapitan Serbów Uros Djurdjević za uderzenie łokciem w twarz rywala obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie na boisku działo się niewiele. Hiszpanie nie forsowali tempa, a kolejnych okazji do strzelenia bramki nie wykorzystali m.in. Suarez oraz Inaki Williams. W końcówce spotkania osłabieni Serbowie ruszyli do ataku. Oddali kilka celnych strzałów na bramkę, ale Pau nie dał się pokonać. Piłkarzem spotkania został wybrany strzelec jedynej bramki Denis Suarez.

Hiszpania z kompletem zwycięstw wygrała rywalizację w grupie B i awansowało do półfinału ME U-21. W drugim spotkaniu grupy B Portugalia pokonała Macedonię 4:2, ale zakończyła swoją przygodę z EURO. Do półfinału awansują bowiem jedynie zwycięzcy trzech grup, a także jedna drużyna z drugiego miejsca, która ma najlepszy bilans punktów i bramek. W tej chwili jest to Słowacja, ale półfinalistów poznamy w sobotę, kiedy rywalizację zakończą piłkarze w grupie C.

Serbia U21 – Hiszpania U21 0:1 (0:1)

bramka: Denis Suarez 38’

żółte kartki: Uros Djurdjevic, Vukasin Jovanović, Uros Djurdjević – Mikel Merino

czerwona kartka: Uros Djurdjević

sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa)

widzów: 12 058