Piłka Nożna 21 mar 12:01 | Redaktor

Sobotni mecz przeciwko Raduni Stężyca powinien przynieść więcej odpowiedzi na ewentualne pytania o formę Chemika Moderatora Bydgoszcz na początku piłkarskiej wiosny. Dowiemy się na przykład, czy przyzwoita druga połowa rozegrana w miniony weekend w Kołobrzegu to powiew stabilizacji, której efektem powinny być wreszcie cenne trzy punkty.

20 kolejka III stoi pod znakiem nie lada wyzwania stojącego przed chemikami. Do Bydgoszczy zawita rewelacyjnie spisujący się beniaminek rozgrywek – Radunia Stężyca. Zespół z Kaszub pokazał, że aklimatyzacja w nowych realiach, teoretycznie trudniejszych może przebiec łagodnie. Zwłaszcza, gdy latem pozyskuje się Rafała Kosznika mającego za sobą grę w reprezentacji Polski, a zimą - Kamila Żylskiego, który jeszcze jesienią grał w I-ligowym ŁKS-ie.

Początek piłkarskiej wiosny mógł zarówno zaimponować, jak i przestraszyć kolejnych rywali Raduni. Rozgromienie rezerw szczecińskiej Pogoni aż 6:0 i wcześniejsze zwycięstwo w Koszalinie 2:1 z tamtejszą Gwardią bronią się same. Bilans gości przed sobotnim spotkaniem z bydgoskim Chemikiem to 42 punkty. Są zatem na równi z drugim zespołem Lecha Poznań i Mieszkiem Gniezno. Ustępują im w tabeli jedynie za sprawą gorszego bilansu spotkań z tymi zespołami. Na wyjazdach stracili punkty jedynie w trzech meczach, ponosząc tylko jedną porażkę.

Pierwszy mecz rundy wiosennej w wykonaniu Chemika Moderatora Bydgoszcz dał pewne nadzieje na punkty w kolejnych spotkaniach. Szczególnie gra przeciwko Kotwicy Kołobrzeg w drugiej połowie, boiskowa dominacja z groźnymi sytuacjami pod bramką rywala mogą napawać kibiców optymizmem i wiarą w dobry mecz na własnym stadionie. Przed tygodniem nie przyniosło to jeszcze efektów w formie cennych ligowych punktów. Wiemy już jednak, że zespół trenera Piotra Gruszki nie powiedział ostatniego słowa w walce o utrzymanie w III lidze. Sobotni pojedynek z Radunią będzie kolejnym testem dla bloku defensywnego, który w przerwie zimowej został znacząco przebudowany. Na tle silnego przeciwnika z Pomorza kolejną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności mogą znów otrzymać Szymon Więckowicz w bramce oraz Raul Chojnacki i Maksym Adamenko w linii obrony.

Szukając odpowiedzi na pytania o formę Chemika warto zawitać już w najbliższą sobotę na stadion przy ul. Glinki 79. Pierwszy gwizdek już o godz. 12:00. W przerwie odbędzie się konkurs rzutów karnych rozegrany z udziałem kibiców. Wstęp wolny.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor