Piłka Nożna 22 cze 2019 | Redaktor
Osiem bramek i ślub. Zawisza gromi Więcbork [FOTORELACJA]

Na skrzydłach szalał Paweł kanik/fot. bw

Zawisza Bydgoszcz pokonał 8:1 Grom Więcbork na pożegnanie z klasą okręgową. W niebiesko-czarnych barwach pojawiło się trzech 15-latków, a najmłodszy debiut zaliczył Olgierd Bondara, który urodziny obchodził 13 czerwca.

Zanim zaczął się mecz Zawisza Bydgoszcz-Grom Więcbork, w Gniewkowie jeden z kluczowych zawodników niebiesko-czarnych, a zarazem trener koordynator, Michał Żurowski wziął ślub z siatkarką Eweliną Krzywicką. Czytaj tutaj.

Początek meczu na boisku przy ul. Sielskiej nie zapowiadał, że będzie to spotkanie do jednej bramki. Goście skutecznie się bronili.

W drużynie Zawiszy od pierwszych minut zagrali dwaj 15-latkowie. Kamil Dobek zanotował debiut w ligowym pojedynku...

... a Medard Dahms zagrał już drugi raz. W meczu ze Startem Pruszcz wszedł w drugiej połowie.

W sobotę (22 czerwca) zastąpił go w drugiej części Olgierd Bondara, który 13 czerwca skończył 15 lat i teraz to on jest najmłodszym w historii zawodnikiem, debiutującym w ligowym meczu Zawiszy Bydgoszcz.

Pierwszego gola strzelił w 20. minucie Wojciech Ruczyński.

Potem z rzutu wolnego strzelił Adam Wiśniewski, ale piłka prześliznęła się po poprzeczce bramki gości.

Wreszcie na 2:0 podwyższył w 35. minucie Patryk Kozłowski. Goście jednak dwie minuty później odpowiedzieli golem kontaktowym.

Patryk Błażejewicz strzelił w 43. minucie na 3:1 dla Zawiszy.

W 65. minucie Wojciech Ruczyński zaliczył swoje drugie trafienie w meczu i podwyższył na 4:1

W drugiej połowie na boisku pojawił się najlepszy snajper bydgoszczan. Patryk Straszewski rozpoczął festiwal strzelecki w 67. minucie, a cztery minuty później trafił na 6:1.

Razem ze Straszewskim na boisko wszedł również Adrian Brzeziński i w 80. minucie to on strzelił siódmą bramkę dla Zawiszy.

Straszewski skompletował hat tricka trzy minuty później i ustalił wynik spotkania na 8:1. A potem miał jeszcze szanse na strzelenie kolejnych bramek. Strzał widoczny na zdjeciach wybronił... obrońca.

Ostatecznie Zawisza wygrał z Gromem 8:1. Wygrał ligę z rekordowym dorobkiem 73. punktów. Strzelił 82 bramki, tracąć zaledwie 19.