Piłka Nożna 11 wrz 2017 | Redaktor
SP Zawisza idzie jak burza przez A klasę

Kibice Zawiszy Bydgoszcz / fot. maczu

Piłkarze SP Zawisza nie stracili w tym sezonie ani punktów, ani nawet jednaj bramki. Po pogromie Victorii Niemcz 7:0 bydgoszczanie umocnili się na pozycji lidera A-klasy.

Niedzielne spotkanie na stadionie w Żołędowie, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Victoria Niemcz rozpoczęło się o godz. 18. Faworytem spotkania byli goście. Nie zawiedli. Strzelanie w 23 rozpoczął Wojciech Ruczyński, który pewnie wykorzystał rzut karny. Po tym golu, przewaga niebiesko-czarnych była coraz bardziej widoczna, czego efektem były dwie bramki „do szatni” Patryka Straszewskiego i Adriana Brzezińskiego. W drugiej połowie hat-tricka ustrzelił wprowadzony po przerwie Arkadiusz Nowicki, a jedno trafienie dołożył jeszcze Adam Wiśniewski. Mecz zakończył się wynikiem 7:0.

SP Zawisza Bydgoszcz po 4 serii spotkań z kompletem 12 punktów i bilansem bramkowym 17:0 przewodzi tabeli bydgoskiej A klasy. Druga w tabeli Fala Świekatowo także jeszcze nie zaznała goryczy porażki, ale raz podzieliła się punktami z rywalami i ma 10 oczek. 9 punktów zgromadziły drużyny: Krajna Sępólno Krajeńskie i Tucholanka Tuchola.