Piłka Nożna 19 sie 2017 | Redaktor
SP Zawisza pewnie wygrywa na inaugurację ligi

Kibice Zawiszy Bydgoszcz / fot. maczu

W pierwszej kolejce A klasy SP Zawisza Bydgoszcz pokonał w Potulicach GLKS Dobrcz 3:0. Dwie bramki dla niebiesko-czarnych zdobyli zawodnicy, którzy dołączyli do drużyny w trakcie letniego okienka transferowego.

Gospodarze przeważali od pierwszych minut spotkania, jednak ich ataki nie przyniosły bramki. Piłkarze Zawiszy przełamali się w 21 minucie. Po dwójkowej akcji Adriana Brzezińskiego i Wojciecha Ruczyńskiego, gola z najbliższej odległości zdobył ten pierwszy. W 29 minucie było już 2:0. Prawym skrzydłem popędził nowy nabytek Zawiszy, Artur Cielasiński, który spod linii końcowej tak wrzucił piłkę w pole karne, że ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Do przerwy niebiesko-czarni stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, ale wyniku nie podwyższyli. W drugiej połowie spotkania tempo gry nieco spadło, a jedyną bramkę kibice zobaczyli tuż przed końcowym gwizdkiem. Gola na 3:0 strzelił nowy piłkarz Zawiszy Patryk Straszewski.

Zawisza Bydgoszcz – GLKS Dobrcz 3:0 (2:0)

Bramki: Adrian Brzeziński 21’, Artur Cielasiński 29’, Patryk Straszewski 90+3’