Piłka Nożna 1 wrz 2019 | Redaktor
Sześć bramek w meczu BKS-Pogoń [IV LIGA]

Budowlany KS zremisował z Pogonią Mogilno 3:3 w meczu piątej kolejki 4. Ligi.

Trwa piąta runda rozgrywek IV ligi piłki nożnej. W sobotę (31 sierpnia) rozegrano większość meczów. Najwięcej bramek padło w Bydgoszczy. Budowlany KS na boisku przy ul. Sielskiej zremisował z Pogonią Mogilno 3:3, mimo ze prowadził już 3:1. Spotkanie rozegrano w samo południe w ogromnym upale. Goście uzyskali prowadzenie z rzutu karnego już trzeciej minucie gry. Zespół BKS przejął jednak inicjatywę i jeszcze przed przerwą strzelił dwie bramki. Tuż po wznowieniu gry trzeciego gola zdobył Piotr Siekirka. Z każdą minutą trwania drugiej połowy bydgoszczanie opadali z sił. Pogoń zaczęła dominować na boisku, co udokumentowała strzeleniem dwóch goli, a o mało co w ostatnich minutach mogła przeważyć szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Napastnik drużyny z Mogilna otrzymał dokładnie podaną piłkę kilka metrów przed bramką BKS, ale jego uderzenie głową było niecelne.

Budowlany KS-Pogoń Mogilno 3:3 (2:1), bramki:

• 0:1 Krzysztof Szal (3. min.)
  • 1:1 Robert Matelski – samobójcza (39. min.)
  • 2:1 Jakub Makowski (43. min.)
  • 3:1 Piotr Siekirka (47. .min.)
  • 3:2 Wiktor Mrówczyński (65. min.)
  • 3:3 Filip Śliwiński (76. min.)

Dużej szansy na awans na pierwszą pozycję w tabeli nie wykorzystał Sportis Łochowo. Beniaminek na własnym boisku zremisował z Chełminianką 1:1.

We Włocławku punkty zgubiła najlepsza w tej chwili drużyna ligi. Pomorzanin Toruń zremisował z miejscowym Liderem 1:1.

Na tym potknięciu skorzystała Unia Gniewkowo, która pokonała u siebie Noteciankę Pakość 2:0 i zrównała się punktami z torunianami.

W pozostałych sobotnich meczach padły wyniki:

• Legia Chełmża-Kujawianka Izbica Kujawska 2:2
  • Sparta Brodnica-Cuiavia Inowrocław 0:4

W meczu rozegranym w czwartek (29 sierpnia) Orlęta Aleksandrów Kujawski przegrały              1:3 z Chemikiem Bydgoszcz.

W niedzielę Zawisza Bydgoszcz podejmie na boisku przy ul. Sielskiej Piasta Złotniki Kujawskie (godz. 12.00), a Lech Rypin zagra u siebie Włocłavią Włocławek (godz. 16.00).