Piłka Nożna 19 maj 2019 | Redaktor

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali w sobotę z Gwardią Koszalin 1:2. Podopieczni Piotra Gruszki znacznie skomplikowali swoją sytuację w tabeli.

Początkowo mecz dobrze układał się dla chemików. W 28. minucie po rzucie rożnym Dawid Janicki wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. Później jednak do siatki trafiali tylko gospodarze. W 40. minucie po kontrataku Sebastian Ginter wyrównał. Ten sam zawodnik w 52. minucie gry strzelił drugiego gola dla Gwardii.

W końcówce chemicy mieli przewagę, ale nie udało im się wyrównać. Gwardia odskoczyła im na trzy punkty i ma jeszcze w zapasie trzy oczka, które otrzyma walkowerem za spotkanie z Wdą Świecie.

W niedzielę, 26 maja chemicy podejmą Pogoń II Szczecin (16:00). Początek meczu o godz. 16:00.

Gwardia Koszalin - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:1

bramki: Sebastian Ginter 40', 52' - Dawid Janicki 28' Chemik Moderator: Więckowicz - Kacprzak, Adamenko, Czajka, Włosiński - Śmietanko (55' Olszewski), Osiński (76' Sapa) - Siekirka, Maziarz, Mielcarek - Janicki (71' Miłek).